Modułowy system do małych rozdzielni - RITTAL - WIEDEŃ - ODZYSK CIEPŁA - SZAFY STEROWNICZE - ROZDZIAŁ MOCY - RILINE COMPACT - APARATURA STEROWNICZA - SYSTEM SZYN ZBIORCZYCH - SYSTEM DYSTRYBUCJI MOCY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Modułowy system do małych rozdzielni
drukuj stronę
poleć znajomemu

Modułowy system do małych rozdzielni

fot. Rittal

W jaki sposób skonstruować przejrzysty oraz kompaktowy system rozdziału mocy o maksymalnym zapotrzebowaniu do 80A w instalacji do odzyskiwania ciepła? Przed takim dylematem stanął ostatnio zespół pracowników z firmy GSA Elektrotechnik und Engineering GmbH. Pasujące rozwiązanie dla projektu znaleźli w ofercie firmy Rittal.

GSA Elektrotechnik und Engineering GmbH to niewielkie przedsiębiorstwo z Wiednia, które realizuje szereg projektów – począwszy od doradztwa i planowania przez programowanie, a na budowie szaf sterowniczych kończąc. Firma poszukiwała rozwiązań, które mogłaby wykorzystać w instalacji do odzyskiwania ciepła.

Jako rozwiązanie wykorzystany został system szyn zbiorczych Rittal RiLine Compact, który jest łatwy w projektowaniu oraz szybki w montażu. Technologia tablicowa ze zintegrowanymi szynami w połączeniu z techniką przyłączeniową, adapterami oraz komponentami bezpiecznikowymi tworzą łącznie kompaktowe jednostki, które bez problemu mieszczą się w szafie sterowniczej. System ten został zaprojektowany specjalnie do mniejszych urządzeń sterowniczych i rozdzielczych o maksymalnym natężeniu prądu do 125A. I dokładnie tego potrzebowali pracownicy przedsiębiorstwa do swojego projektu. „Znalezienie najlepszych możliwości dla danego projektu w modułowym systemie czasami przypomina zabawę klockami Lego dla dorosłych” – podsumowuje Michael Sostek, wspólnik zarządzający w GSA Elektrotechnik und Engineering.

Szybko i bezpiecznie

RiLine Compact to sprawdzony system dystrybucji mocy, który może dostarczać energię elektryczną do różnego rodzaju urządzeń zabezpieczających i rozdzielczych. System z tablicami całkowicie zabezpieczonymi przed dotykiem ułatwia montaż i skraca czas instalacji. Komponenty można łatwo wtykać do tablicy uzyskując w jednej czynności montażowej połączenie mechaniczne i elektryczne. To właśnie łatwość montażu przekonała zespół GSA. Do montażu oraz podłączania aparatury sterowniczej i zabezpieczającej służą różne adaptery. Do wyboru są rozwiązania przyłączeniowe do podłączania przewodów okrągłych i różne moduły funkcyjne do sterowania silnikami. Montaż w przypadku RiLine Compact odbywa się nie tylko sprawnie, ale nie wymaga także użycia narzędzi. Zarówno same tablice, jak i komponenty systemu montuje się łatwo i szybko.

Modułowy system do małych rozdzielni

Specjaliści z Wiednia przygotowali dla swoich klientów cztery szafy sterownicze z systemem RiLine Compact, uwzględniając przede wszystkim prostotę i bezpieczeństwo. Dzięki zabezpieczeniu przed dotykiem, użytkownik jest chroniony przed częściami będącymi pod napięciem. Technologia umożliwia zastosowanie kompaktowego systemu szyn zbiorczych w szafach sterowniczych na rynkach IEC oraz UL. Dla GSA system jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań do 125A.

Eksperci GSA uważają, że przewagę nad konkurencją można zdobyć pomysłowością i elastycznością. Firma chce oferować wyjątkowe rozwiązania, również w zakresie designu – powinny być one funkcjonalne, a także profesjonalnie wyglądać. W tym projekcie dzięki systemowi RiLine Compact z pewnością to się udało.

Modułowy system do małych rozdzielni

Źródło: Rittal

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl