Idealny taras – o czym pamiętać, żeby był wygodny i praktyczny? - LAMPY OGRODOWE - OPRAWY OGRODOWE - MEBLE - TARAS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo Idealny taras – o czym pamiętać, żeby był wygodny i praktyczny?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Idealny taras – o czym pamiętać, żeby był wygodny i praktyczny?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza gdy posiadamy tuż obok domu perfekcyjną przestrzeń do relaksu, w której chętnie się zaszywamy, regenerując siły, bawiąc się z dziećmi lub spotykając się ze znajomymi.

Aby idealnie zaplanować taras, który będzie nie tylko piękny, ale też w pełni funkcjonalny i bezpieczny, trzeba się dobrze przygotować. Co jest potrzebne, żeby odpoczynek w przydomowej przestrzeni stał się prawdziwą przyjemnością dla wszystkich domowników oraz zaproszonych gości?

Budowanie tarasu od podstaw – grunt to dobry plan

Bez względu na to, czy nasz taras jest przestronny, czy naprawdę niewielki, jego przytulność tkwi w optymalnym zaplanowaniu wszystkich elementów tak, żeby dawały czystą przyjemność przebywania w danym miejscu.

Ma to być strefa dedykowana rekreacji i odpoczynkowi, dlatego zadbajmy o to, żeby prezentowała się świetnie i równocześnie była w pełni funkcjonalna. Do tego celu potrzebujemy kilku głównych elementów wyposażenia.

Meble ogrodowe – wygoda i przyjemność przebywania w ogrodzie

Nie można mówić o przestrzeni wypoczynkowej, jeśli nie wyposażymy jej w praktyczne i piękne meble ogrodowe. To właśnie od nich zależy komfort przebywania w ogrodzie. Warto zatem dokładnie sprawdzić zestawy, które przykuły naszą uwagę.

Czym powinny się wyróżniać? Przede wszystkim muszą być wygodne i gwarantować przyjemność spoczywania na nich przez dłuższy czas. Do tego celu przydają się praktyczne poduszki. Sprawiają, że siedzi się wygodniej, a przy tym powierzchnia mebli, nagrzana od słońca, nie powoduje nawet najmniejszego dyskomfortu.

Meble ogrodowe – wygoda i przyjemność przebywania w ogrodzie

Oczywiście wyposażenie ogrodowe jest zazwyczaj narażone na szereg szkodliwych czynników. Dlatego musi być zdecydowanie trwalsze niż produkty przeznaczone do użytkowania we wnętrzach. Najmniej troski potrzebują elementy z tworzyw sztucznych. Nieco więcej zachodu wymagają meble z drewna, rattanu lub metalu. Jednak nawet one potrafią utrzymywać optymalną kondycję przez długi czas, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią pielęgnację.

Oświetlenie do ogrodu – ogród dostępny przez całą dobę

Gdy tylko zaczyna robić się nieco cieplej, chętnie spędzamy spokojne wieczory w przydomowej przestrzeni. Żeby relaks nie kończył się wraz z nastaniem nocy, potrzebujemy wyposażyć nasz taras w praktyczne oświetlenie ogrodowe.

Lampy do ogrodu muszą wyróżniać się wysokim współczynnikiem IP. Ich wodoszczelność powinna być dopasowana do miejsca, w którym mają się znaleźć. Jeśli planujemy przymocować je do ściany pod zadaszeniem, w zupełności wystarczy IP 44. Jeżeli jednak oprawa będzie narażona na bezpośrednie zalanie wodą podczas deszczu, zdecydowanie lepiej postawić na produkty o współczynniku IP46 lub nawet IP48. Dzięki temu zyskujmy większą trwałość lamp oraz zmniejszamy ryzyko wystąpienia zwarcia, które mogłoby prowadzić do porażenia prądem.

Ciekawą opcją, dostępną w nowoczesnych systemach oświetleniowych do ogrodu, jest zdalne sterowanie wszystkimi punktami świetlnymi. Można je włączać, wyłączać, regulować ich natężenie, a nawet tworzyć sceny świetlne – zupełnie jak w domowych przestrzeniach.

Zarządzanie oświetleniem odbywa się przy pomocy pilota lub praktycznej aplikacji ściąganej na telefon, z której pomocą jesteśmy w stanie sterować szeregiem innych urządzeń elektrycznych wpiętych do systemu Smart House.

Ogrzewanie na taras – ciepło również poza sezonem

Sezon wiosenno-letni w Polsce nie należy do specjalnie długich. Jesienią wieczory stają się coraz chłodniejsze i często nawet pomimo pięknej pogody trudno wytrzymać na tarasie.
Dlatego coraz więcej osób zaczyna wprowadzać na tarasy i balkony praktyczne rozwiązania grzewcze.

Najlepiej pod tym względem sprawdzają się promienniki elektryczne lub gazowe, dające przyjemne ciepło oraz pozwalające na znaczące wydłużenie sezonu tarasowego, nawet do pierwszych przymrozków.

Taras – piękna i praktyczna przestrzeń do wypoczynku

Często taras stanowi naszą przydomową oazę, w której relaksujemy się po trudnym dniu lub organizujemy przyjemne spotkania towarzyskie. Musi zatem umiejętnie łączyć maksymalną funkcjonalność oraz spore walory estetyczne. Warto zatem zawczasu zadbać o odpowiednie komponenty, które zbudują miejsce wręcz perfekcyjne i idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl