Złącza zasilające DC firmy Amass - TME - AMASS - ZŁĄCZA DO AKUMULATORÓW LITOWYCH - ZŁĄCZA AKUMULATOROWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Złącza zasilające DC firmy Amass
drukuj stronę
poleć znajomemu

Złącza zasilające DC firmy Amass

fot. Fot.1.

Istnieją komponenty elektroniczne, które są dobrze znane nawet „niewtajemniczonym” konsumentom, nie mówiąc już o inżynierach elektronikach czy technikach. Elementy te są powszechne i przestajemy zwracać na nie uwagę, chociaż nigdy nawet nie przyszło nam do głowy, aby dowiedzieć się, kto jest ich producentem. Bardzo dobrym przykładem są znakomicie znane z różnego rodzaju urządzeń złącza silnoprądowe (wtyki i gniazda) XT30, XT60 lub XT90. Kto potrafi podać nazwę ich wytwórcy?

 

Firma Amass posiada wyczerpujące portfolio złączy silnoprądowych oraz ich akcesoriów przeznaczonych do zastosowania z różnego rodzaju akumulatorami. Bierze się to stąd, że jej główna siedziba mieści się tam, gdzie jest ulokowanych wielu producentów akumulatorów Li-Ion i Li-Po. W ciągu 18 lat swojego istnienia fabryka stała się jednym z wiodących producentów złączy. Aktualne portfolio obejmuje ponad 300 rodzajów złączy: testowych (pomiarowe oraz klipy testowe), bananowych, montowanych na panelu, przeznaczonych do samochodów i wielu innych. Dzięki znaczącemu wzrostowi zastosowań akumulatorów litowych szczególnie dobrze sprzedają się wspomniane złącza typu XT, znajdujące zastosowanie w licznych urządzeniach (w tym w zabawkach), oferowane przez Amass w różnych wariantach wykonania. Jej produkty są eksportowane do 63 krajów i stosowane w wyrobach takich firm, jak Qinghua, Ponovo, Fluke, Mac Tool i innych. Spotkać je można dosłownie na każdym kroku.

Złącza akumulatorowe

W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na urządzenia ładowalne. Wymagają one do zasilania akumulatorów o różnym napięciu, pojemności i wydajności prądowej. Problemy rosną wraz z natężeniem prądu, ponieważ wtedy zaczyna odgrywać rolę spadek napięcia na styku, a tym samym straty mocy. Jest to ważne nie tylko z powodu strat energii, ale również dlatego, że złącze może przegrzewać się. Dla złączy tego rodzaju ogromne znaczenie ma też trwałość i stabilność połączenia źródła zasilania z obciążeniem. Dlatego w wielu wypadkach typowe złącza stałoprądowe nie sprawdzą się, a nawet mogą doprowadzić do zniszczenia sprzętu. Przykładem takiego zastosowania są drony wielowirnikowe, przeznaczone do rozmaitych zadań – filmowania z powietrza, wykonywania fotografii, monitorowania za pomocą różnorodnych czujników.
Oferowany przez firmę Amass asortyment złączy jest bardzo szeroki i pozwala na dobranie odpowiedniego produktu dla każdego pakietu akumulatorów lub baterii zasilającej. Co ciekawe, nawet najmniejsze złącza typu XT30 (fotografia 1) czy MR30 (fotografia 2) mogą być używane w aplikacjach wymagających prądu ciągłego o natężeniu 15A, a seria „AS” nawet do 90A! Wysoka jakość stosowanych materiałów i stabilna technologia produkcji zapewniają finalnie produkt spełniające najwyższe wymagania. Za wyjątkiem tzw. złączy „bananowych”, wszystkie są złączami spolaryzowanymi z wyraźnym oznaczeniem „+” i „-” na obudowie.

MR30

Minimalne straty i optymalna temperatura pracy

Złącza Amass są opracowywane ze szczególną starannością. Producent zwraca uwagę na odpowiedni dobór materiałów. Nie tylko materiałów bezpośrednio przewodzących prąd, ale również obudowy złącza, aby w dopuszczalnym zakresie narażenia na temperaturę podczas lutowania, styki nie wytapiały się z obudowy, nie deformowały i nie utleniały. Powierzchnie styków są pokrywane warstwą złota, co w złączu XT30 pozwala na uzyskanie rezystancji wynoszącej zaledwie 0,70 mΩ, a XT90 jedynie 0,30 mΩ!

W ofercie znajdziemy liczne warianty montażowe złączy. Są to gniazda i wtyki przeznaczone do wlutowania w płytkę, montażu na kablu lub na panelu urządzenia (np. pokazane na fotografii 3 złącze XT60E-M i na fotografii 4 – XT30G-F).
XT60E-M

XT30G-F

Złącza do akumulatorów litowych

Firma Amass zwraca szczególną uwagę na bardzo prężnie rozwijający się rynek akumulatorów. Tu wymaga się bardzo dobrej jakości, zachowania odpowiednich parametrów oraz – coraz częściej – specjalistycznego wykonania. Przykładowo, złącza do pakietu akumulatorowego nierzadko powinny mieć dodatkowe styki monitorujące. Takie rozwiązania są dostępne w ofercie Amass. Są to między innymi złącza ICX301 oraz (fotografie 5 i 6).

ICX301

XT90I

Warto dodać, że wszystkie styki złączy Amass są złocone. Jedynym wyjątkiem jest AS250.
 
Dodatkowe informacje na stronie TME

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl