Wentylacja przemysłowa - jak działa? - KLIMATYZACJA - SYSTEMY STEROWANIA - WENTYLACJA - HVAC - WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Wentylacja przemysłowa - jak działa?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wentylacja przemysłowa - jak działa?

fot. unsplash.com

Zapewnienie dostępu świeżego powietrza, jego oczyszczenie i utrzymanie odpowiedniej temperatury na hali produkcyjnej jest niezwykle ważne. W ten sposób zapewnia się nie tylko komfort pracownikom, ale i dostosowuje się warunki panujące w pomieszczeniu do specyfiki produkcji. Wentylacja przemysłowa jest zatem niezbędna w każdej firmie zajmującej się wytwórstwem. Dowiedz się więcej o jej działaniu:

  1. Wentylacja przemysłowa - energooszczędne i wydajne rozwiązanie
  2. Skuteczna wentylacja przez cały rok
  3. Inteligentny system sterowania wentylacją przemysłową

Wentylacja przemysłowa jest niezbędna zarówno w firmach spożywczych i farmaceutycznych, jak i zajmujących się produkcją motoryzacyjną, lotniczą lub chemiczną. Dzięki prawidłowo wykonanej instalacji wentylacyjnej, do hali dociera świeże powietrze, a pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wentylacji przemysłowej, poznaj sposób jej działania.

 

Wentylacja przemysłowa - energooszczędne i wydajne rozwiązanie

 

Wentylacja przemysłowa to rozwiązanie energooszczędne i wydajne. Można ją zastosować w halach produkcyjnych i przemysłowych, a także w magazynach. Dzięki wentylacji usuwa się nieświeże powietrze, wilgoć i zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na komfort pracy. Korzystanie z wentylacji przemysłowej sprawia, że pracownicy pracują wydajniej i rzadziej skarżą się na nieodpowiednią temperaturę na hali. Ponadto pracodawcy o wiele łatwiej jest zapewnić w miejscu pracy warunki zgodne z obowiązującym kodeksem pracy.

 

Co ważne, wentylacja przemysłowa obniża koszty wentylacji i klimatyzacji hal nawet o 80 procent. Dzięki niej chłodzenie latem jest efektywne, a zimą skutecznie odzyskuje się ciepło i ogrzewa wszystkie pomieszczenia. Jeden układ działa prawidłowo przez cały rok, zużywając przy tym niewiele energii. Dodatkowo wentylacja pracuje cicho, posiada certyfikat higieniczny VDI 6022 i nie emituje szkodliwych gazów HCFC.

 

Skuteczna wentylacja przez cały rok

 

Wentylacja przemysłowa to system, który zwiększa komfort pracy bez względu na porę roku. W czasie zimy ciepłe powietrze w pomieszczeniach unosi się do góry. Instalacja filtruje je, miesza ze świeżym powietrzem, a w razie potrzeby dodatkowo ogrzewa. Na koniec ciepłe i czyste powietrze jest kierowane w dół w kierunku podłogi za pomocą specjalnego dyfuzora. W ten sposób utrata ciepła przez dach jest minimalizowana, co obniża wysokość rachunków za ogrzewanie.

 

Jesienią i wiosną wentylacja działa nieco inaczej. W tym okresie temperatury powietrza są niskie, jednak promienie słońca dają poczucie, że jest o wiele cieplej niż w rzeczywistości. Tryb swobodnego chłodzenia obniża temperaturę wewnątrz hal produkcyjnych i magazynów, których ściany i dachy nagrzewają się w słońcu. Chłodzenie jest optymalne, dlatego gdy słońce świeci słabiej, na hali utrzymuje się przyjemna temperatura.

 

Latem temperatury i wilgotność powietrza są wysokie, dlatego wentylacja przemysłowa służy do ich obniżania. Jednostopniowe chłodzenie wyparne obniża temperaturę w pomieszczaniach oraz reguluje wilgotność. Chłodne powietrze jest rozprowadzane poziomo przy zwiększonej prędkości, co sprawia, że wszystkie osoby obecne na hali pracują w optymalnych warunkach.  

Dzięki wentylacji przemysłowej dostępnej na https://www.oxy-com.pl/ na halach przemysłowych i w magazynach panują warunki, dzięki którym zaangażowanie pracowników w wykonywane obowiązki rośnie. Świeże powietrze i optymalna temperatura sprawiają, że znikają uczucie dyskomfortu, bóle głowy oraz inne objawy złego samopoczucia. Montaż wentylacji z klimatyzacją umożliwia stworzenie przyjaznego mikroklimatu w każdym budynku, a także niweluje problemy pojawiające się w przypadku użytkowania innych systemów oczyszczania powietrza.

 

Inteligentny system sterowania wentylacją przemysłową

 

Wentylacja przemysłowa do hal produkcyjnych i magazynów jest wyposażona w inteligentny system sterowania. Dzięki niemu instalacja sprawdza automatycznie warunki panujące na zewnątrz i wewnątrz budynku, a następnie dostosowuje do nich tryb pracy. Inteligentny układ komunikuje się bezprzewodowo z czujnikami i różnymi urządzeniami, sterując ich działaniem bez potrzeby dodatkowej ingerencji. Jednocześnie osoba odpowiedzialna za obsługę systemu wentylacji przemysłowej może kontrolować jej działanie z dowolnego miejsca - również gdy nie przebywa na terenie firmy.

 

Obsługa systemu wentylacyjnego jest możliwa przez Internet, dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów, bez trudu zmieni się jego ustawienia z dowolnego miejsca na świecie. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane i usprawniane, dlatego sposób działania wentylacji i klimatyzacji łatwo dostosowuje się do specyfiki każdej produkcji oraz wymogów stawianych przez różne branże. Co ważne, monitoring wentylacji jest możliwy w czasie rzeczywistym, dlatego dokonywanie zmian w jej działaniu jest prostsze. Osoba odpowiedzialna za obsługę instalacji od razu otrzymuje odpowiedź, czy system działa prawidłowo. Dzięki temu rzadko zdarza się, że wentylacja pracuje nie tak jak powinna.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl