Łączność w obszarach wielu technologii - HYDRAULIKA PRZEMYSŁOWA - CNC - ZASILACZE HYDRAULICZNE - PROWADNICE - TECHNIKA NAPĘDOWA - IIOT - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - CYTROBOX - CNC MTX - UMATI
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Łączność w obszarach wielu technologii
drukuj stronę
poleć znajomemu

Łączność w obszarach wielu technologii

fot. Bosch Rexroth łączy obrabiarki z interfejsem umati poprzez oprogramowanie IoT gateway oraz digitalizuje wszystkie napędy

Bosch Rexroth konsekwentnie polega na otwartych standardach, inteligencji rozproszonej oraz rozwiązaniach IoT w systemach CNC, hydraulice oraz technice przemieszczeń liniowych.

Bosch Rexroth kładzie nacisk na tworzenie sieci wszystkich maszyn i procesów w fabryce przyszłości poprzez wykorzystanie rozszerzonych funkcji systemu sterowania CNC MTX.

Jako jeden z najwydajniejszych systemów na rynku, obsługując do 250 osi CNC w 60 kanałach sterownika, pozwala jednocześnie na interpolację nawet 8 osi na kanał. Cyfrowy bliźniak  systemu  MTX obejmujący wirtualny rdzeń sterownika, jest w stanie zapewnić praktycznie nieskończone możliwości symulacji napędów, urządzeń PLC i CNC dla  wirtualnych obrabiarek.

Czytaj też: Jakie standardy powinna spełniać dobra maszyna do cięcia wodą?

Zintegrowany interfejs umati

System MTX obsługuje interfejs OPC UA typu klient/serwer od wielu lat, a wraz z nową wersją oprogramowania (15), został również zintegrowany z interfejsem umati. Interfejs OPC UA to  standard obsługujący rozwiązania wielu producentów, umożliwiając użytkownikom odczyt danych z wielu urządzeń i przetwarzając te dane w ustandaryzowanym formacie. To znacznie ułatwia łączenie wszystkich maszyn i w  praktyce pozwala na stworzenie w pełni połączonych linii produkcyjnych.

Inteligentny CytroBox: mniejsza przestrzeń, szersze oprogramowanie

Firma Bosch Rexroth cyfryzuje również wiele innych procesów wewnątrz  obrabiarek. Modułowy zasilacz hydrauliczny CytroBox łączy zalety hydrauliki siłowej ze znacznie obniżonym zużyciem energii i dodatkowymi funkcjami oprogramowania. Oferując wydajność od 7,5 do 30 kW, zajmuje on jedynie powierzchnię 0,5 m² i charakteryzuje się nawet o 80% mniejszym zużyciem energii. Dzięki nowej geometrii zbiornika, potrzebna jest jedynie 1/4 normalnie wykorzystywanej ilości oleju. Sterownik napędu wstępnie przetwarza stany operacyjne rejestrowane przez różne czujniki zasilacza CytroBox i w zależności od topologii, przesyła informacje korzystając z otwartych interfejsów do systemu sterującego CNC albo do innych urządzeń docelowych lub systemów informatycznych. Zintegrowana usługa IoT CytroConnect pozwala użytkownikom zwiększyć dostępność obrabiarek za pomocą dodatkowych danych.

Cyfryzacja techniki przemieszczeń liniowych zwiększa dostępność

Firma Bosch Rexroth stawia na szybką cyfryzację techniki przemieszczeń liniowych. Mechanizmy śrubowe smartBASA, wyposażone w inteligentny czujnik, wykrywają zużycie i mogą przesyłać odpowiednią informację do systemu sterowania lub systemów wyższego poziomu. To z kolei umożliwia wprowadzenie predykcji zużycia  w zależności od wymaganych potrzeb.

Prowadnice liniowe ze zintegrowanym systemem pomiarowym IMS zapewniają pozycjonowanie z precyzją porównywalną do liniału optycznego, bez obaw o wpływ zanieczyszczeń, drgań, czy  wstrząsów oraz zakłóceń z pól magnetycznych. Elektroniczne tabliczki znamionowe automatycznie przesyłają wszystkie niezbędne parametry i ułatwiają uruchomienie. Firma Bosch Rexroth dysponuje również kompleksową ofertą narzędzi inżynieryjnych - umożliwiających dobór i budowę komponentów i systemów przemieszczeń liniowych, a także ich konfigurację i zamawianie w sklepie internetowym.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krystian Michalak
Tel.: +48 61 8167763
E-Mail: Krystian.Michalak@boschrexroth.plwww.boschrexroth.pl\

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl