Konserwacja i czyszczenie drzwi zewnętrznych - DRZWI - KONSERWACJA - PCV - CZYSZCZENIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Budownictwo Konserwacja i czyszczenie drzwi zewnętrznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Konserwacja i czyszczenie drzwi zewnętrznych

Osoby, które zajmą się profesjonalną konserwacją własnych drzwi zewnętrznych mogą liczyć na to, iż w praktyce wydłużą ich żywotność. Do kwestii czyszczenia drzwi wejściowych nie można jednak podchodzić lekceważąco, ponieważ związane jest to z wieloma ważnymi zasadami, m.in. związanymi z używaniem odpowiednich środków czystości.

Właściciele drzwi muszą pamiętać o tym, że drzwi narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym deszczu oraz śniegu. W związku z tym trzeba je przed takimi czynnikami zabezpieczyć. Drzwiom zagraża wiele różnych rzeczy, w tym:

  • śnieg oraz deszcz,
  • wilgoć,
  • zmiany temperatur,
  • grad,
  • nieprawidłowe użytkowanie,
  • brak regulacji,
  • niewłaściwa konserwacja.

Jak widać to spora lista czynników, którą trzeba mieć na uwadze, jeśli będzie się chciało odpowiednio zadbać o posiadane przez siebie drzwi. W pewnych momentach na drzwiach mogą pojawić się małe ślady użytkowania, jednak wystarczy je wtedy odnowić, nie trzeba wydawać pieniędzy na nowy asortyment.

Jak zająć się konserwacją drzwi zewnętrznych?

Zabezpieczenie drzwi wejściowych to niezwykle istotna sprawa, jeśli ktoś nie dysponuje zbyt dużą ilością gotówki, aby wymieniać je co kilka miesięcy. Jeśli drzwi wykonane są z tworzywa PCV, tak jak modele Barbara, Paris lub Renata, wtedy trzeba je konserwować przynajmniej raz na rok. Przy okazji należy pamiętać o tym, aby w miarę możliwości reagować jak najszybciej. Stosunkowo małe pęknięcia oraz wybrzuszenia na takich drzwiach mogą zmienić się w coś poważnego. Po tym czasie drzwi będą nadawały się już tylko do wymiany. Dobierając drzwi PCV można zdecydować się na wersją wsadową lub nakładkową.

Drzwi zewnętrzne

Przy konserwacji drzwi ważnym elementem jest także dobranie powłoki lakierowej, która będzie chroniła drzwi przed zbyt dużym nasłonecznieniem oraz wilgocią. Lakier pełni również inną funkcję, pomaga zamaskować właścicielom drobne ubytki, dzięki czemu po renowacji drzwi wyglądają jak nowe, podobają się nie tylko domownikom, ale również wszystkim przechodniom. Czyszczenie drzwi z okleiny jest stosunkowo łatwym procesem, wystarczy do tego niewielka ilość wody oraz ścierka ze środkiem myjącym. Warto jednak zadbać o to, aby w takim środku nie znajdował się alkohol, octan oraz rozpuszczalnik. Te substancje mogą doprowadzić do wielu przykrych uszkodzeń, które na pewno nie będą prezentowały się na drzwiach zbyt estetycznie. Jeśli domownik będzie chciał pomalować drzwi PCV, ponieważ uzna, iż wymagają one renowacji może użyć do tego specjalnego flamastra korekcyjnego.

Osobnym tematem są drzwi wykonane z aluminium. W tym przypadku zainteresowani również mogą sobie pozwolić na drzwi nakładkowe oraz wsadowe. Wśród popularnych modeli znajdują się m.in. AP 18 lub AP 19. Należy mieć świadomość tego, że aluminium jest niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia materiałem. W związku z tym nie będzie żadnych problemów z regularną konserwacją takich produktów. Wystarczy użycie wody oraz bardzo łagodnych środków myjących. Konserwacja może być w takich przypadkach wykonywana raz na kilka lat.

Profesjonalne odnowienie drzwi zewnętrznych

Profesjonalne odnowienie drzwi zewnętrznych można rozpocząć od malowania. Oczywiście należy dobrać wtedy odpowiednią farbę, lakier lub też flamaster korekcyjny, zależnie od tego, z jakiego tworzywa wykonane są drzwi. Jeśli ktoś nie wie jak odnowić drzwi zewnętrzne, powinien poprosić o pomoc uznanych fachowców, tych na rynku nie brakuje. W trakcie procesu odnawiania drzwi nie można zapomnieć o tym, aby wymienić lub dokładnie wyczyścić uszczelki. Jeśli nie będzie się tego robiło ich odporność diametralnie spadnie. Osoby nie wiedzące jak odnowić drzwi zewnętrzne metalowe mogą skorzystać z wielu ciekawych poradników. Uszczelki powinno się czyścić przynajmniej dwa razy do roku. Można je również pokryć specjalnymi specyfikami, takie środki kosztują w specjalistycznych sklepach zaledwie kilkanaście złotych, a wytrzymałość uszczelek się zwiększy. Renowacja drzwi jest bardzo ważnym procesem, ponieważ w wielu przypadkach są one wizytówką domu.

Zapraszamy na stronę Petecki.eu, gdzie znajdziesz dopasowaną pod Twoje wymagania ofertę drzwi (tutaj) oraz okien (tutaj). 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl