Technologia HCL – światło w zgodzie z naturą dostępne w Beghelli - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - INTELIGENTNE OŚWIETLENIE - ZARZĄDZANIE OŚWIETLENIEM - BEGHELLI - HUMAN CENTRIC LIGHTING
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Technika świetlna Technologia HCL – światło w zgodzie z naturą dostępne w Beghelli
drukuj stronę
poleć znajomemu

Technologia HCL – światło w zgodzie z naturą dostępne w Beghelli

fot. Beghelli

Nowoczesne rozwiązanie, które pojawiło się w asortymencie włoskiego producenta oświetlenia LED, podąża za rytmem biologicznym człowieka. HCL (Human Centric Lighting) odwzorowuje naturalne światło przy użyciu opraw oświetleniowych. Specjaliści Beghelli opracowali system zarządzania, spełniający indywidulane wymagania oraz dopasowujący się do każdej instalacji.

Aż około 80% wrażeń zmysłowych odbieranych jest przez oczy. Badania naukowe potwierdzają, że zachowanie odpowiedniego cyklu dobowego nie tylko pozytywnie wpływa na nasze funkcjonowanie, ale jest też głęboko zakorzenione w naturze. HCL jest nazywane biodynamicznym oświetleniem, którym możemy sterować bezprzewodowo, regulując jego temperaturę barwową czy intensywność świecenia opraw. Marka w ramach konceptu HCL oferuje 4 rozwiązania o różnym stopniu zaawansowania, które można dostosować do każdej, oświetlanej przestrzeni.

Switch Control – niskobudżetowe rozwiązanie dla każdego

Switch Control to podstawowy system zarządzający od Beghelli, który steruje pracą pojedynczych opraw. Swoje zastosowanie znajdzie w niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma rozbudowanych systemów świetlnych (np. w niewielkich biurach, salach szpitalnych czy klasach). Dzięki prostemu przyciskowi monostabilnemu możemy regulować barwą i natężeniem światła. Jest to także najtańsze rozwiązanie w technologii Tunable White (regulacja  światła od ciepłego do zimnego). Switch Control nie wymaga zamawiania dodatkowych akcesoriów, a także instalowania skomplikowanego oprogramowania czy konfiguracji systemu.

HCL (Human Centric Lighting)

Oświetlenie zbliżone do naturalnego jest dynamiczne, zmienia się nieustannie przez cały dzień od wschodu do zachodu słońca. Zmiana dotyczy nie tylko temperatury barwowej, ale również koloru i intensywności światła.

Inteligentny panel pogodowy Skyline

Skyline to znacznie bardziej rozwinięty technologicznie produkt. Współpracuje on maksymalnie z 63 oprawami, dzięki czemu może być wykorzystywany na rozległych powierzchniach czy w budynkach o skomplikowanym układzie pomieszczeń, jak biura typu open space.

– Skyline pracuje w 4 zaprogramowanych scenach symulujących różne warunki pogodowe. Zimna temperatura barwowa o intensywnym strumieniu świetlnym zachęca pracowników do działania np. w porze porannej. Nieco cieplejsza, mniej zintensyfikowana poprawia koncentrację, a także sprzyja zachowaniu czujności. Barwa ciepła pozwala się wyciszyć i uspokoić w sytuacjach napięcia i w stresie. Ponadto Skyline nie wymaga dodatkowej konfiguracji, działa natychmiast po instalacji. Jednak w przypadku podziału opraw na więcej niż jedną grupę wymagane jest programowanie – wyjaśnia Michał Jastrzębski, dyrektor techniczny z firmy Beghelli-Polska.

Intuicyjna obsługa panelu dotykowego Spectra

Połączenie właściwości dwóch poprzednich trybów zarządzania oraz panelu sterowania z dotykowym ekranem wchodzą w skład systemu Spectra. Umożliwia on nie tylko ręczną regulację temperatury barwowej i natężenia światła, ale także dzięki dostępnej aplikacji na iOS i Android mamy możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi parametrami. Spectra charakteryzuje się także eleganckim i funkcjonalnym panelem sterowania, dzięki któremu z łatwością dostosujemy jakość oświetlenia do naszych potrzeb.

Vision – harmonogram twojego dnia w instalacji oświetlenia

Vision, czyli najbardziej zaawansowana technologicznie propozycja od Beghelli, która pozwala sterować dowolną liczbą opraw (max. 32 000), a także programować indywidualny planu dnia, według wybranego rytmu dobowego.

– Do najbardziej rozbudowanych systemów zarządzania HCL z oferty Beghelli należy Vision. Dzięki niemu mamy możliwość nie tylko ręcznego zarządzania wszystkimi parametrami, ale także automatyczne dostosowywanie właściwości instalacji oświetlenia do pory dnia i roku. Łączy on w sobie nie tylko cechy poprzednich systemów, ale także umożliwia regulację strumienia światła w zależności od warunków pogodowych oraz zapewnia dostęp do dziennika zdarzeń, gdzie użytkownik uzyskuje wszystkie niezbędne dane, dotyczące pracy poszczególnych opraw – tłumaczy Jastrzębski.

Odpowiednio dobrane oświetlenie będzie współpracowało z naturalnym rytmem dobowym człowieka, poprawiając jego komfort pracy oraz efektywność. HCL może być z powodzeniem wykorzystywany w biurach, instytucjach publicznych, placówkach medycznych czy edukacyjnych.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Beghelli Polska Sp. z o.o.
ul. Podmiejska 95, Rybnik
tel.  32 422 55 79
www.beghelli.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl