Co inżynier robi w lesie? - SCHNEIDER ELECTRIC - FARNELL - INŻYNIEROWIE - FLUKE - OMRON - PHOENIX CONTACT - ROHM - TE CONNECTIVITY - CAMDENBOSS - TENMA - KEITHLEY - ALPHAWIRE - BROADCOM LIMITED - MAXIM INTEGRATED - TRINAMIC - WAKEFIELD SOLUTIONS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Co inżynier robi w lesie?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Co inżynier robi w lesie?

fot. © Engineer in a forest

Zapraszamy na przegląd produktów z letniej oferty Farnell w wykonaniu naszych leśnych inżynierów!

Tego lata Kacper i Bartek, nasi niezawodni vlogerzy, zaszyli się na skraju puszczy aby w ciszy, spokoju i w zgodzie z naturą przetestować produkty takich producentów jak Alphawire, Broadcom Limited, Camdenboss, Fluke, Keithley, Maxim Integrated, Omron, Phoenix Contact, Rohm, Schneider Electric, TE Connectivity, Tenma, Trinamic oraz Wakefield Solutions.

Niezawodne dostawy komponentów zapewnił Farnell - Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych.

1. Kontroler silnika DC

Gwiazdą premierowego odcinka serii "Inżyniera w lesie" jest 3-fazowy silnik DC TRINAMIC QBL4208-41-04-006 i współpracujący z nim kontroler silnika 1-osiowego TRINAMIC TMCM-1640. Ponadto wykorzystaliśmy:

  2. Bezpieczne lutowanie

  Tematem przewodnim drugiego epizodu "Inżyniera w lesie" jest podstawowe wyposażenie każdego inżyniera pracującego z płytkami drukowanymi. Przetestowaliśmy multimetr TENMA 72-10410 oraz stację lutowniczą TENMA AT980D.

  Kiedy pomiary i lutowanie mamy już za sobą możemy zamknąć swój projekt w odpowiednio dobranej obudowie. Tu postanowiliśmy przetestować odporność na uderzenia uniwersalnej obudowy z poliwęglanu CHDX8-224C firmy CamdenBoss, w której ofercie można znaleźć obudowy w praktycznie każdym rozmiarze i kształcie.

  Następnie przechodzimy do mocowania, gdzie z pomocą przychodzą szczypce do organizacji opasek kablowych UNIFOX-CT 4,8P firmy Phoenix Contact.
  Odcinek uzupełnia zestaw do polerowania światłowodów HFBR-4593Z od Broadcom Limited.

  3. Przenośnia lodówka z modułem Peltiera

  Kiedy nasi inżynierowie zadomowili się już w lesie i rozmyślali nad licznymi zastosowaniami najnowszej płytki Raspberry Pi 4, okazało się że potrzebują na miejscu lodówki aby schłodzić napoje i przetrwać letnie upały. W tym celu zastosowali moduł Peltiera TEC-30-32-127 wyprodukowany przez Wakefield Solutions, zestaw rurek termokurczliwych AlphaWire FIT-221, osłony na przewody RAY-101-3.0(10) od TE Connectivity i oczywiście obudowę - tym razem BIM2009/19-GY/GY również od CamdenBoss. Temperaturę schłodzonego w naszej przenośnej lodówce napoju zweryfikowaliśmy termometrem na podczerwień FLUKE 64 MAX.

  4. Zaawansowane pomiary

  Czwarty odcinek "Inżyniera w lesie" swoją obecnością uświetnił Keithley DMM6500 - cyfrowy multimetr z 5-calowym wyświetlaczem dotykowym, próbkowaniem 1 MSa/s, zwiększoną czułością i wbudowaną pamięcią 7 MSa. Swój epizod ma również przenośna termotransferowa drukarka etykiet Thermofox firmy Phoenix Contact.

  Przygoda w lesie dobiega końca. Aby po powrocie zachować spokojne tempo życia i komfort pracy nasi inżynierowie polecają zestaw ewaluacyjny MAXREFDES101 od Maxim Integrated, który można założyć na nadgarstek jak każdy inny smartwatch. Zestaw posiada czujnik biometryczny z wbudowanym algorytmem pomiaru tętna, który będzie pilnował abyśmy się nie przepracowywali, ale sprytny inżynier może też zaprojektować własne urządzenie w oparciu o monitor tętna ROHM BH1792GLC-E2.

  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (0)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl