Integracja systemów inteligentnego domu na przykładzie łączników schodowych – gdzie w domu przydają się najbardziej? - INTELIGENTNY DOM - ZAMEL - STEROWANIE OŚWIETLENIEM - AUTOMATYKA BUDYNKU - PRZYCISKI SCHODOWE - ŁĄCZNIK SCHODOWY - SUPLA
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Integracja systemów inteligentnego domu na przykładzie łączników schodowych – gdzie w domu przydają się najbardziej?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Integracja systemów inteligentnego domu na przykładzie łączników schodowych – gdzie w domu przydają się najbardziej?

fot. Sterowanie oświetleniem w domu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań Smart Home

Inteligentny dom zawiera w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań. Oświetlenie, ogrzewanie, rolety okienne oraz brama wjazdowa – to tylko niektóre z systemów, które możemy kontrolować zdalnie za pomocą pilota lub aplikacji. Gdyby jednak każda z tych instalacji musiała być sterowana oddzielnie, różnymi kontrolerami, byłoby to zbyt skomplikowane i czasochłonne. Dlatego ważne jest, by wszystkie systemy zintegrować i zarządzać nimi z jednego poziomu.

Dom inteligentny - wygodne sterowanie oświetleniem 

Smart home to nic innego, jak kilka instalacji domowej automatyki, których zarządzaniem sterujemy samodzielnie, odpowiednio je programując. Dzięki temu zyskujemy kontrolę nad temperaturą w domu, jego oświetleniem oraz sterowaniem rolet okiennych. Wszystkie polecenia możemy wydawać zdalnie, z dowolnego miejsca na Ziemi, pod warunkiem, że pozostajemy w zasięgu sieci i internetu. Jest to niebywałe ułatwienie. Nawet w pośpiechu opuściwszy dom, już ze stanowiska pracy możemy upewnić się, czy nie pozostawiliśmy włączonego czajnika lub niedomkniętych drzwi. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu, a także, co istotne, obniżymy koszty utrzymania nieruchomości. Instalacje systemów inteligentnego domu opierają się na bezprzewodowych nadajnikach i przekaźnikach, co ma kolosalny wpływ na koszty jej założenia. O tym, czy warto wybrać rozwiązania inteligentnego domu, przeczytamy w artykule: W poszukiwaniu rozwiązań inteligentnego domu – jaki jest ich faktyczny koszt? Ponadto nie ma potrzeby, by od razu inwestować w całą instalację. Nawet najbardziej skomplikowane systemy możemy budować po kolei – pomieszczeniami lub piętrami. Doskonale to widać na przykładzie inteligentnego oświetlenia.

Oświetlenie smart domu

Najczęściej stosowaną instalacją inteligentną w domach jest oświetlenie. Wykorzystujące technologię świateł LED, smart oświetlenie jest niezwykle oszczędne. Wpływa też na to możliwość połączenia lamp z czujnikami ruchu, co pozwala na wyeliminowanie konieczności ciągłego gaszenia i zapalanie światła w ciągach komunikacyjnych. Ponadto oświetlenie takie świetnie się sprawdzi na podjazdach, przed garażem lub na ścieżkach ogrodowych i altanie. Nie musimy pamiętać o ciągłym wyłączaniu światła lub szukać po ciemku włącznika – czujka ruchu uruchomi za nas odpowiedni ciąg świateł. Pełen asortyment znajdziemy na stronie krajowego producenta Zamel.com.

Możliwości sterowania domem przez automatykę budynkową Zamel Supla

Możliwości sterowania domem przez automatykę budynkową Zamel Supla

Łączniki schodowe w smart home

Łączniki schodowe pozwalają na włącznie i wyłącznie światła z dwóch różnych punktów. Przydają się nie tylko na klatkach schodowych, ale i na długich korytarzach, ciągach komunikacyjnych oraz części oświetlenia na zewnątrz budynku. Często, dla własnej wygody, montowano je w takich lokalizacjach jak salon i sypialnia, gdzie można było zgasić światła, leżąc już w łóżku. W systemach inteligentnego oświetlenia są doskonałym przykładem, jak wiele daje nam komfort zintegrowania łączników schodowych i sterowanie nimi z jednego urządzenia lub aplikacji. Dopiero posiadając inteligentne oświetlenie, zauważymy, jak wiele czasu i wysiłku musieliśmy wkładać w gaszenie światła. Ile razy musieliśmy wstać z łóżka, by zgasić pozostawione światło na schodach lub w salonie?

Aplikacja do sterowania oswietleniem w domu

Aplikacja do sterowania oświetleniem w domu

Inteligentny dom powoli staje się nieodzownym elementem codzienności – podobnie jak klimatyzacja czy ekspres do kawy. Oferujący wygodę oraz oszczędzający energię smart dom zdobywa coraz większą popularność, a oferowane systemy sterowania oświetleniem czy ogrzewaniem wprowadzają naszą codzienną rutynę na wyższy poziom. W szybkim życiu najbardziej deficytowym towarem staje się czas i każde rozwiązanie, które nam pozwala zachować go więcej dla siebie, ma kolosalne znaczenie i świetlaną przyszłość.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ZAMEL Sp. z o.o.
ul. Zielona 27, Pszczyna
tel.  (32) 210 46 65
www.zamelcet.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl