Osprzęt w standardzie one.platform teraz z nową serią Berker Q.7 - OSPRZĘT ELEKTRYCZNY - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - BERKER - BERKER BY HAGER - ONE.PLATFORM - SERIA Q
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Osprzęt w standardzie one.platform teraz z nową serią Berker Q.7
drukuj stronę
poleć znajomemu

Osprzęt w standardzie one.platform teraz z nową serią Berker Q.7

fot. Berker by Hager

O zaletach systemu one.platform pisaliśmy już nieraz. Jest to przecież rozwiązanie, które zrewolucjonizowało rynek osprzętu elektrycznego. To praktyczny i funkcjonalny system opierający się na wspólnym mechanizmie gniazd i wspólnym mechanizmie łączników, które można doposażyć w dowolny sposób oraz w dowolnym momencie. Oznacza to, że na ten sam mechanizm można założyć elementy wierzchnie z różnych serii wzorniczych osprzętu marki Berker.

W standardzie one.platform działają niemal wszystkie serie producenta. Teraz do tej rodziny dołącza nowa, wyjątkowa seria Berker Q.7. Niewątpliwym jej atutem są materiały, z których wyprodukowano ramki. Producent zadbał o to, aby wraz z wrażeniem wizualnym dostarczyć użytkownikom niecodziennych doznań dotykowych. Na szczególną uwagę zasługują ramki wykonane z betonu i łupka, które zaskakują unikalną fakturą. Ramki wykonane ze szkła urzekają elegancją oraz tworzą grę świateł i odblasków, która doskonale odzwierciedla możliwości aranżacyjne tego materiału. Na uwagę zasługuje także ramka wykonana ze stali szlachetnej. To całkowicie nowa interpretacja tego materiału. Struktura stali szczotkowanej tylko w jedną stronę i świadomie pozostawione nierówności budzą skojarzenia z wyszukaną manufakturą. Ponadczasowy metal o unikalnej fakturze jest szczególnie wyrazisty i elegancki.

Wymiary Berker Q7By w pełni wyeksponować piękno serii Berker Q.7 producent zastosował ramki większe od standardowo dostępnych na rynku. Ich wymiar to aż 95,2 x 95,2 mm. Dodatkowo zastosowana została 6 milimetrowa przezroczysta podstawa ramki. Dzięki niej łączniki wydają się być zawieszone w powietrzu, tworząc wrażenie przestrzenności, która dodaje serii magii i lekkości. Przezroczysta podstawa zdaje się też przejmować kolor ściany, dzięki temu jeszcze mocniej na pierwszym planie zaakcentowana jest ramka o grubości 4 mm.

Berker Q.7 to uzupełnienie sprawdzonych już i docenionych przez klientów serii z rodziny Q: Berker Q.1 oraz Berker Q.3 Wszystkie te serie wyposażone są w takie same elementy centralne wykonane z tworzywa, które w dotyku przypomina aksamit. Do wyboru są elementy w kolorze białym, antracytowym oraz aluminiowym. Dzięki wspólnym elementom centralnym oraz mechanizmom w standardzie one.platform serie z rodziny Q to około 200 wariantów wyposażenia wnętrza w osprzęt elektryczny. Poza tradycyjnymi łącznikami światła i gniazdami w ofercie znajdują się także elementy elektroniki domowej oraz zaawansowany technologicznie osprzęt do automatyki budynków w standardzie KNX. Pozwala to na swobodne sterowanie roletami, żaluzjami, oświetleniem oraz ogrzewaniem. Ponadto ramki od 1 do 5 krotnej można wyposażyć w gniazda multimedialne oraz systemy bezpieczeństwa.

Berker Q7 black and white

Zastosowanie standardu one.platform w osprzęcie marki Berker pozwala na szybką wymianę także w obrębie innych serii producenta. Oznacza to, że jeśli będziemy wymieniać ramkę i klawisz łącznika światła na inny kolor, inny wzór czy materiał, nie musimy wymieniać mechanizmu. Zostaje on w ścianie. Zmieniamy tylko elementy wierzchnie. Jest to doskonałe rozwiązanie w momencie prowadzenia prac remontowych lub wykańczania domu. Dzięki one.platform na tym etapie inwestycji można założyć same mechanizmy, a po ostatecznym projekcie aranżacji wnętrza, dokonać wyboru serii osprzętu i koloru. Wszystkie elementy centralne pasujące do one.platform czyli klawisze czy pozostałe elementy centralne gniazd sprzedawane są oddzielnie. Korzyścią jest także wymiana osprzętu przy minimalnych kosztach. Wyobraźmy sobie, że za kilka sezonów dokonujemy zmian aranżacyjnych w mieszkaniu czy innym obiekcie. Możemy na własną rękę wymienić osprzęt, wykorzystując te same mechanizmy Berker by Hager. Zakładamy jedynie nowe ramki i elementy centralne wybierając fakturę lub kolor z dowolnej, ulubionej serii. To duża oszczędność dla klienta, ponieważ ponosi wyłącznie koszt wymiany elementów wierzchnich. Mechanizm przecież zostaje w ścianie, nie musi kupować nowego.

Berker one.platform

Dzięki one.platform odetchnęli również instalatorzy. Montując instalację nie muszą czekać już na decyzję inwestora. Mogą montować mechanizmy gniazd i łączników, a klient spokojnie może później dokonać wyboru serii i koloru, dzięki temu prace trwają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Na samym końcu, już po malowaniu, instalator zakłada wybrane przez klienta elementy wierzchnie na mechanizmy. Dzięki one.platform nie trzeba też od razu kupować ramek czy klawiszy, które leżąc na budowie często gubią się czy brudzą – inwestor lub instalator może dokonać zakupu na samym końcu inwestycji. Nie zapominamy też o korzyściach dla naszej sieci dystrybucji. Dzięki rozwiązaniu opierającemu się na jednym mechanizmie, hurtownia zmniejsza wartość magazynu przy jednoczesnym poszerzeniu oferty. Teraz wystarczy trzymać na stanie jeden mechanizm one.platform, jako bazę do szerokiej gamy osprzętu marki Berker.

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

Rewolucyjne narzędzie umożliwiające profesjonalne zestawienie osprzętu elektroinstalacyjnego Berker bez znajomości numerów referencyjnych i korzystania z katalogu.

Przejdź do konfiguratora

Więcej na temat one.platform

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl