Profesjonalna drukarka oznaczników Letatwin LM-550A - ERGOM - OZNACZNIKI - DRUKARKA OZNACZNIKÓW - DRUKOWANIE ETYKIET
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Profesjonalna drukarka oznaczników Letatwin LM-550A
drukuj stronę
poleć znajomemu

Profesjonalna drukarka oznaczników Letatwin LM-550A

fot. ERGOM

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i klientów ERGOM wprowadził do swojej oferty nową profesjonalną termotransferową drukarkę do oznaczników Letatwin LM-550A. Następca bardzo dobrze ocenianej i chętnie wykorzystywanej w przemyśle drukarki LM-390A, wyróżnia się podwyższonymi parametrami użytkowymi oraz jeszcze lepszą ekonomicznością i efektywnością drukowania oznaczników.

 

 

 

 Letatwin LM-550A Letatwin LM-390A
Letatwin LM-550A i poprzednik Letatwin LM-390A

 

Przed przystąpieniem do pracy

Drukarka do oznaczników Letatwin LM-550A, tak jak i poprzednik Letatwin LM-390A dostarczana jest w zestawie z trwałą i estetyczną plastikową walizką do przechowywania. W zestawie znajdują się zasilacz sieciowy, kaseta wkładu taśmy barwiącej wraz z długą, czarną taśmą barwiącą, adapter do prowadzenia profili oraz oprogramowanie PC wraz z kompletem trzech instrukcji obsługi. Ponadto w walizce znajdzie się miejsce na dodatkową kasetę z taśmą barwiącą oraz na trzy taśmy samoprzylepne. Dołączone instrukcje obsługi pozwolą zapoznać się z możliwościami drukarki i oprogramowania PC a instrukcja „Szybki start” umożliwia szybkie poznanie podstawowych funkcji i natychmiastowe podjęcie pracy.

Letatwin LM-550A z walizką

Letatwin LM-550A z walizką

 

Przygotowanie projektu oznaczników

Wiedząc jakich oznaczników potrzebujemy, możemy przystąpić do pracy z drukarką. Projekt wprowadzany może być metodą klasyczną, za pomocą zintegrowanej klawiatury  wykonanej z wygodnych w użyciu, trwałych, gumowych klawiszy. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, model LM‑550A posiada oprogramowanie w języku polskim, co ułatwia pracę z urządzeniem, oraz tak jak w poprzedniku możliwość wprowadzania szeregu znaków i symboli wykorzystywanych powszechnie w elektrotechnice. Niedostępna w żadnym innym urządzeniu na rynku funkcja wyświetlania wizualizacji wprowadzonego projektu na jasnym i czytelnym wyświetlaczu LCD umożliwia sprawdzenie poprawności wprowadzonych danych. Ponadto  wpisując projekt do drukarki, na jednym ekranie widoczny będzie ciąg oznaczników w kolejności wprowadzania. Przyczyni się to do wyeliminowania niepotrzebnych błędów, marnowania profili na wydruki testowe i uniknięcie mozolnego przewijania wprowadzonych danych, aby sprawdzić czy nie popełniliśmy błędu.

Specyfikacja urządzenia

Wymiary

275 (długość) x 300 (grubość) x 91 (wysokość) mm

Waga

2,3Kg

Metoda drukowania

Druk termotransferowy  (300 dpi)

Wyświetlacz

matryca LCD:  64 X 160 pikseli, podświetlony

Szybkość drukowania

40mm/s (Standard)

20mm/s (tryb niskiej temperatury)

Maksymalna długość drukowania

Rurka: 100 m, Taśma: 7 m

Maks. liczba znaków do wprowadzenia

5,000 znaków na plik

Wysokość czcionki

1,3/ 2/ 3/ 4/ 6 mm

Zakres średnic profili

od 1,5 do 6,5 (profil PCV, profil termokurczliwy)

Stosowane szerokości taśm

5/ 9/ 12mm

Metoda cięcia rurek

Nacinanie automatyczne, odcinanie ręczne

Pamięć wewnętrzna

250.000 znaków (maks. 50 plików)

Pamięć zewnętrzna

Pamięć USB

Interfejs

USB 2.0

Zasilanie

DC 12 V, 3 A

Zużycie energii elektrycznej

30 W (maks.)

Temperatura użytkowania

10℃ - 35℃

Drugą bardzo wygodną metodą wprowadzenia danych do wydruku jest skorzystanie z załączonego do drukarki, intuicyjnego i prostego w obsłudze oprogramowania edycyjnego w języku polskim, zainstalowanego na dowolnym komputerze lub laptopie z systemem Windows. Do programu możemy wprowadzać projekty o dowolnej wielkości lub importować gotowe pliki z oznacznikami opracowane przy pomocy MS Excel. Stworzony projekt możemy wydrukować bezpośrednio po podłączeniu drukarki LM-550A do komputera, bądź zapisać w pamięci USB, co umożliwi wykorzystanie drukarki w trzeci na możliwych sposobów.

Wygląd programu Letatwin PC Editor

Wygląd programu Letatwin PC Editor

Zapisane w pamięci USB, gotowe projekty wydrukować możemy w dowolnej chwili, po podłączeniu nośnika do portu w drukarce. Ponadto, nawet gdy wprowadzimy projekt do drukarki za pomocą wbudowanej klawiatury możemy zapisać go w pojemnej pamięci wewnętrznej drukarki (do 250 tysięcy znaków) bądź w pamięci USB.

Przygotowanie materiałów do zadruku

Mając przygotowany projekt oznaczników możemy przystąpić do drukowania. Wiąże się to z potrzebą zastosowania odpowiednich materiałów. Oferowane materiały do zadruku (profile płaskie i okrągłe) produkowane przez ERGOM, wykonane są z polskiego certyfikowanego surowca. ERGOM jako producent może wykonać profile w dowolnej kolorystyce i rozmiarze (standardowe wykonanie profili okrągłych obejmuje średnice od 2 do 8 mm, natomiast profili płaskich od 2,5 do 6,5 mm szerokości w kolorach białym i żółtym).  Dodatkowo możliwe jest drukowanie na takich materiałach jak taśmy samoprzylepne dostępne w różnych kolorach (białe, żółte i bezbarwne) i szerokościach (5, 9 i 12 mm) oraz na koszulkach termokurczliwych (białych i żółtych o średnicach od 4,2 do 6,5 mm). Dla drukarki LM‑550A koszt wykonania oznacznika uległ obniżeniu dzięki zastosowaniu kasety z wymiennymi rolkami z taśmą barwiącą. Ich bardzo duże długości (110 m  dla taśm czarnych i 70 m dla białych) oraz możliwość samodzielnej wymiany skraca czas przestojów między pracą, przez co nasze profesjonalne urządzenie do oznaczania przewodów i kabli może efektywniej pracować. Drukarka LM‑550A ma możliwość wykonywania nadruków na profilach termokurczliwych  oraz materiałach eksploatacyjnych innych firm przeznaczonych do wykonywania nadruków metodą termotransferową.

Profil DPOtaśma samoprzylepna biała
Profil DPO produkowany przez ERGOM oraz taśma samoprzylepna biała

 

Taśmy barwiące do drukarki termotransferowej LM-550A

Taśmy barwiące do drukarki termotransferowej LM-550A

 

   
 

Oznaczniki wykonane na profilu DPO oraz na taśmie samoprzylepnej

 

Drukowanie gotowych oznaczników

Po przygotowaniu materiałów do zadruku możemy przystąpić do drukowania oznaczników. Duża szybkość (dochodząca do 40 mm/s) oraz wysoka rozdzielczość wydruku (300 dpi) pozwoli na uzyskanie  nawet  52 czytelnych, trwałych i wyraźnych oznaczników na minutę (przy długości oznacznika wynoszącej 20 mm). Wydrukowane oznaczniki mogą być nacięte (głębokość nacięcia można dostosować do potrzeb dźwignią w drukarce), przez co nie doprowadzimy do nieporządku w miejscu pracy. Innymi sposobami zaznaczenia przerwy między kolejnymi oznacznikami jest rozdzielenie pionową kreską, pionowymi kropkami bądź brak zaznaczenia. Po wydruku całość odetniemy w dowolnym miejscu przyciskiem z boku drukarki. Nóż do nacinania oznaczników jest częścią eksploatacyjną do samodzielnej wymiany, przez co nie musimy się martwić o spadek jakości nacięcia.

Podsumowując Letatwin LM-550A to w pełni profesjonalna drukarka do oznaczników, dzięki której oznaczanie przewodów nie będzie już nigdy stanowiło problemu a wydrukowane oznaczniki będą najwyższej jakości w przystępnej cenie.

Opracowane przez pracownika firmy ERGOM. 

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o.
ul. Nowe Sady 10, Łódź
tel.  801 000 275
www.ergom.com
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl