System prowadzenia przewodów do ścian kartonowo-gipsowych – kanały elektroinstalacyjne tehalit.BKIS - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - HAGER - TEHALIT.BKIS - KANAŁY ELEKTROINSTALACYJNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika System prowadzenia przewodów do ścian kartonowo-gipsowych – kanały elektroinstalacyjne tehalit.BKIS
drukuj stronę
poleć znajomemu

System prowadzenia przewodów do ścian kartonowo-gipsowych – kanały elektroinstalacyjne tehalit.BKIS

fot. Hager

Kanały wykonane z blachy stalowej są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do czyszczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w przemyśle spożywczym i budynkach komercyjnych. System tehalit.BKIS firmy Hager jest idealnym rozwiązaniem do montażu w ścianach kartonowo-gipsowych i jest dowodem na to, że nawet przy takiej konstrukcji ścian, nie trzeba rezygnować z profesjonalnej instalacji elektrycznej.

Elementy systemu 

Starannie przemyślany system to 4 komponenty:

  1. Uniwersalny uchwyt montażowy – który mocowany jest na profilach pionowych ścian kartonowo-gipsowych,
  2. Profil boczny lub środkowy (stosowany opcjonalnie przy wielokrotnej szerokości) - montowany na zatrzask we wspomnianych uchwytach montażowych,
  3. Pokrywa kanału- montowana na zatrzask we wspomnianych profilach bocznych/środkowych,
  4. Gniazdo kanałowe i bezhalogenowa ramka 2-krotna z polem opisowym, montowane na zatrzask we wspomnianych profilach bocznych/środkowych.

System tehalit.BKIS może być montowany pionowo, jak i poziomo w ścianach kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 mm lub 25 mm. Profile systemu dostępne są w kolarze białym, czarnym lub z naturalnej ocynkowanej blachy stalowej. System kanałów jest zgodny z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej, co potwierdza certyfikat zgodności z normą DIN EN 1364-1.

 

Jak zamontować system tehalit.BKIS?

Montaż, jak we wszystkich rozwiązaniach firmy Hager, jest prosty i intuicyjny. Na profilach ścian kartonowo-gipsowych instalator starannie przykręca uniwersalne uchwyty montażowe na wyznaczonej wysokości. Do profili ścian kartonowo-gipsowych należy przykręcić płyty i pokryć tynkiem nad oraz pod elementami mocującymi system tehalit.BKIS.

Kiedy system montowany jest w istniejącej ściance działowej, należy wykonać, za pomocą ręcznej piły tarczowej, zaledwie dwa nacięcia od 105 do 110 milimetrów, a następnie w uzyskanej przestrzeni zamontować na profilach ścian kartonowo-gipsowych uniwersalne uchwyty montażowe.

W obu przypadkach w następnym kroku instalator łączy na zatrzask profile boczne systemu tehalit.BKIS i kończy instalację poprzez umieszczenie pokrywy kanału w profilach tehalit.BKIS oraz zamontowanie gniazd kanałowych z ramką.

W rezultacie otrzymujemy instalację, której cała przednia część zostaje scalona ze ścianą, a tylko kilka milimetrów kanału wystaje ponad płaszczyznę ściany.  Dzięki takiemu montażowi, kanał nie zajmuje dodatkowo przestrzeni biurowej, co pozwala na swobodne ustawienie mebli oraz biurek tuż przy ścianie. Uzyskujemy też szybki i łatwy dostęp do instalacji elektrycznej i teletechnicznej, co daje m.in. możliwość dołożenia kolejnych instalacji bez ingerencji w ścianę, czy też elastyczne dostosowanie położenia gniazd zasilających i teletechnicznych w instalacji.

System tehalit.BKIS

Praktyczne podejście do instalacji 

System kanałów tehalit.BKIS doskonale sprawdzi się w budynkach komercyjnych i pomieszczeniach biurowych. W nich najczęściej wykorzystuje się ścianki działowe wykonane z płyty kartonowo-gipsowej. Jest to bowiem wygodny sposób na aranżację i szybką modernizację pomieszczeń.  Niemniej jednak stanowi wyzwanie dla elektryków i instalatorów, którzy zobowiązani są do poprowadzenia przewodów do zasilania, komunikacyjnych i transmisji danych bez względu na przeszkody architektoniczne. Konwencjonalna instalacja jest czasochłonna i wymaga bardziej radykalnych zmian. Dlatego podczas rozbudowy lub modernizacji przestrzeni biurowych system tehalit.BKIS wykazuje się dużą elastycznością i oszczędnością czasu.

Więcej na temat tehalit.BKIS

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl