Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - LINIA PRODUKCYJNA - LOGISTYKA - TRANSPORT MAGAZYNOWY - WEIDMÜLLER - PICK-TO-LIGHT - PUT-TO-LIGHT
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller dla przemysłu i intralogistyki

fot. Weidmuller

“Pick-to-Light” oraz “Put-to-Light” to nowe rozwiązania firmy Weidmüller, które pozwalają na zwiększanie produktywności, precyzyjne pobieranie części i napełnianie kontenerów w logistyce magazynowej oraz unikanie błędów w dostarczaniu komponentów na linię montażową.

Firma Weidmüller prezentuje swoje nowe rozwiązania Pick-to-Light oraz Put-to-Light do realizacji zadań pobierania i montażu w przemyśle i intralogistyce. Solidne i odporne na zakłócenia EMC elektroniczne wyświetlacze strefowe (ang. digital Pick-to-Light devices, DPD) są instalowane nad poszczególnymi lokalizacjami w magazynie - w strefach pobierania części do montażu i napełniania kontenerów. Wyświetlacze są połączone za pomocą skrzynki przyłączeniowej oraz zintegrowanego systemu zdalnych wejść/wyjść (I/O) u-remote z informatycznym systemem zarządzania produkcją. Gdy wyświetlacz zapala się, pracownik pobierający części do produkcji prowadzony jest poprzez wymagającą potwierdzania sekwencję kroków, w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększa produktywność o ponad 50%.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light prowadzą pracownika pobierającego części poprzez wymagającą potwierdzenia sekwencję kroków w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększyć produktywność.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light prowadzą pracownika pobierającego części poprzez wymagającą potwierdzenia sekwencję kroków w precyzyjnie zdefiniowanym procesie roboczym. Pozwala to uniknąć błędów i zwiększyć produktywność. 

Dla rozwiązań Pick-to-Light wyświetlacze strefowe są wyposażone w czterocyfrowe wyświetlacze siedmiosegmentowe oraz przycisk dotykowy z jasną lampką wielokolorową. System informatycznego zarządzania produkcją sygnalizuje pracownikowi za pomocą kolorowo podświetlonego przycisku dotykowego, do której lokalizacji ma się udać. Światło jest dobrze widoczne z daleka, zapewniając wydajne planowanie sekwencji pobierania. Wyświetlacz numeryczny wskazuje pracownikowi, ile części ma być pobranych z danej strefy oraz w której strefie części te maja być umieszczone w towarzyszącym pracownikowi, automatycznie prowadzonym wózku. Pracownik potwierdza realizację pobrania elementów naciskając podświetlony przycisk. Ewentualna zmiana koloru sygnalizuje błąd i jednocześnie prowadzi drugiego pracownika. Następnie wspomniany wózek przemysłowy transportuje pobrane części na linię montażową, gdzie zostają one wyjęte z odpowiednich stref lub kontenerów. Rozwiązanie współdzielone firmy Weidmüller zwiększa produktywność poprzez ograniczenie błędów w pobieraniu. 

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light wykorzystują wyświetlacz strefowy z podświetlonym wielokolorową lampką przyciskiem do bardzo wydajnej współpracy z użytkownikiem.

Innowacyjne rozwiązania Pick-to-Light i Put-to-Light wykorzystują wyświetlacz strefowy z podświetlonym wielokolorową lampką przyciskiem do bardzo wydajnej współpracy z użytkownikiem.

Rozwiązanie Put-to-Light wykorzystywane jest w obszarze napełniania pustych kontenerów. Jego funkcjonalność jest podobna do funkcjonalności rozwiązania Pick-to-Light. W tym przypadku system zarządzania produkcją wysyła polecenie napełnienia kontenera. Właściwy kontener jest wskazywany za pomocą podświetlanego przycisku dotykowego, zaś liczba części do umieszczenia w kontenerze wskazywana za pomocą wyświetlacza numerycznego. Naciśnięcie przycisku kończy proces.

Alternatywnie w rozwiązaniach Pick-to-Light i Put-to-Light można ustawić automatyczne potwierdzanie realizacji zadania. Wymaga to czujnika zewnętrznego, podłączonego do wyświetlacza strefowego za pomocą złącza M8. Czujnik automatycznie wykrywa pobranie części lub napełnienie kontenera i natychmiast wysyła potwierdzenie do systemu zarządzania produkcją. Opcja ta pomaga w dalszym zmniejszaniu ilości błędów.

Fot. 3. Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym, co dodatkowo zmniejsza ilość błędów.

Opcja podłączenia czujników zewnętrznych umożliwia integrację automatycznego potwierdzania realizacji zadań w przepływie roboczym, co dodatkowo zmniejsza ilość błędów.

Wyświetlacze strefowe firmy Weidmüller są bardzo solidne i odporne na ciężkie warunki przemysłowe. Ich stopień ochrony wynosi IP54, zaś wytrzymałość na uderzenia IK05, ponadto oferują bardzo dobrą odporność na zakłócenia EMC. Kompaktowo zaprojektowane wyświetlacze o wymiarach 180x70x75 mm (dł. x sz. x wys.) mogą być łatwo instalowane bez użycia narzędzi.

Fot.4. Solidna obudowa o parametrach IP54 i IK05 oraz połączenia za pomocą kabli ekranowanych, umożliwiają niezawodne działanie wyświetlaczy strefowych w trudnych warunkach przemysłowych.

Solidna obudowa o parametrach IP54 i IK05 oraz połączenia za pomocą kabli ekranowanych, umożliwiają niezawodne działanie wyświetlaczy strefowych w trudnych warunkach przemysłowych.

Wraz z skrzynkami połączeniowymi, dostępnymi jako akcesoria, klient może uzyskać zdecentralizowaną architekturę urządzeń z prawie wszystkimi strukturami komunikacyjnymi oraz systemami magistrali danych, w tym Modbus/TCP, PROFINET, EtherCAT i EtherNet/IP. Do połączenia magistrali danych ze skrzynką zastosowano hybrydowy kabel ekranowany ze złączem M12 z kodowaniem A, którym jednocześnie doprowadzane jest zasilanie modułów napięciem roboczym od 24 do 36 V DC. Dodatkowe złącze wtykowe M8 umożliwia podłączenie zewnętrznych czujników automatyki. Wyświetlacze strefowe są przeznaczone do pracy w temperaturach od 0 do 45ºC, przy wilgotności względnej od 30 do 80%. Obudowa wykonana jest z odpornego na uderzenia tworzywa PA66.

Rozwiązanie Pick-to-Light firmy Weidmüller wspiera manualne prace w przemyśle i intralogistyce, umożliwiając dostarczanie wymaganych części w odpowiednim czasie. Pozwala eliminować błędy i znacząco zwiększa produktywność. 

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Weidmüller Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 58, Warszawa
tel.  +48 22 510 09 40
fax.  +48 22 510 09 41
www.weidmuller.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl