ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń - SILNIK ELEKTRYCZNY - SEW-EURODRIVE - TAROPAK - ECDRIVES - SYSTEM TRANSPORTU NIEWIELKICH OBCIĄŻEŃ
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń
drukuj stronę
poleć znajomemu

ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

fot. SEW-EURODRIVE

ECDriveS® to kompleksowe rozwiązanie systemów napędowych dla lekkich przenośników obejmujące sterowanie i napędy oraz zasilane napięciem 24V. Proste, wydajne i korzystne cenowo, które będzie można zobaczyć w czasie targów TAROPAK.

TAROPAK to największe targi dla branży opakowań i dlatego SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej i profesjonalista w automatyzacji produkcji, zaprezentuje na nich kompleksową ofertę dla branży opakowań, a także dla branży napojowej, spożywczej i logistycznej. 

TAROPAK (1-4 października) to największe targi dla branży opakowań – począwszy od papierowych, poprzez szklane i metalowe, na tych z tworzyw sztucznych skończywszy. Kolejne edycje imprezy to ponad setka nowości mających zastosowanie w tych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania związane z etykietowaniem. W czasie targów TAROPAK, firma SEW-EURODRIVE zaprezentuje pełną ofertę produktów dla całego łańcucha produkcji. Co to znaczy?

Po pierwsze, dla branży opakowań SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej, oferuje napędy niezbędne w logistyce surowców, czyli m.in. motoreduktory, napędy z powłoką ochronną XCO oraz układ napędowy do transportu niewielkich ładunków ECDriveS®. Po drugie, SEW-EURODRIVE jako profesjonalista w automatyzacji, oferuje branży opakowań, napojowej i logistycznej modułowy system automatyki MOVI-C®, serwomotory, serwoprzekładnie oraz elektromechaniczne elektrocylindry serii CMS. Po trzecie, w zakresie logistyki produktów SEW-EURODRIVE zaprezentuje w czasie targów TAROPAK modele z serii MOVIFIT®, MOVIGEAR®, MOVIMOT® oraz silniki sterowane elektronicznie DRC. Przyjrzyjmy się jednak bliżej ECDriveS®.

ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

Rys. ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

Mamy tu do czynienia z napędami prądu stałego o mocy ciągłej wynoszącej 40W oraz do 100W mocy dynamicznej. Napędy zostały zoptymalizowane pod kątem zakresu mocy typowych dla przenośników rolkowych stosowanych w systemach transportu niewielkich obciążeń. ECDriveS® charakteryzują się nie tylko prostą obsługą - wystarczy podłączyć i są gotowe do użycia - ale również imponującymi możliwościami konfiguracji. Integracja i uruchomienie jest bardzo proste, a ich wytrzymałość oraz trwałość zapewniają długoletnią eksploatację.
ECDriveS® stanowi uzupełnienie dotychczasowego portfolio produktów firmy SEW-Eurodrive, motoreduktorów i decentralnej techniki sterowania dla intralogistyki, w niższym zakresie mocy.

Zalety

 • Moc 40W z możliwością przeciążenia nawet do 100W
 • Sterowanie binarne lub poprzez sieci przemysłowe oparte o Ethernet
 • Zasilanie napięciem 24V DC
 • Duże możliwości konfiguracji
 • Wysoki stopień ochrony IP54 (opcja IP66)
 • Wbudowany enkoder

Korzyści z zastosowania

 • Oszczędność czasu projektowania, cała technika napędowa od jednego dostawcy: SEW-EURODRIVE
 • Krótki czas połączenia i uruchomienia
 • Duża dynamika lub możliwość transportu cięższych ładunków dzięki wysokiej wartości dopuszczalnego przeciążenia
 • Przyszłościowe sieci komunikacyjne
 • Możliwość pozycjonowania
 • Dzięki odseparowanemu sterownikowi, brak problemów z odprowadzaniem ciepła

Właściwości

 • ECDriveS® to napędy o mocy ciągłej wynoszącej 40W, a ich zdolność przeciążeniowa to 250%. Przy tym istnieje możliwość połączenia wytrzymałej obustronnie łożyskowanej przekładni planetarnej z wydajnym silnikiem z magnesem trwałym (BDLC).
 • Zintegrowany enkoder umożliwia precyzyjną regulację prędkości oraz zastosowanie regulowanych ramp hamowania do precyzyjnego oraz niezależnego od obciążenia pozycjonowania transportowanych materiałów.
 • Ochronę silnika zapewniają termistory, które stale monitorują aktualną temperaturę silnika.
 • Poza tym elektroniczna tabliczka znamionowa daje możliwość automatycznego uruchomienia napędów. Żaden inny system nie zapewnia tak sprawnej i szybkiej instalacji. Sterowanie silnika może być realizowane poprzez PROFINET IO, Ethernet IP, Modbus TCP lub EtherCAT, jak również binarnie. Uzupełnienie systemu stanowią moduły I/O.

Do możliwych obszarów zastosowania zaliczyć można wszystkie zadania systemów transportu niewielkich obciążeń do 40 W - eksploatowanych w trybie pracy ciągłej S1.

Dowiedz się więcej

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SEW-Eurodrive Polska
SEW-Eurodrive Polska
ul. Techniczna 5 , Łódź
tel.  + 48 42 270 90 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl