ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń - SILNIK ELEKTRYCZNY - SEW-EURODRIVE - TAROPAK - ECDRIVES - SYSTEM TRANSPORTU NIEWIELKICH OBCIĄŻEŃ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń
drukuj stronę
poleć znajomemu

ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

fot. SEW-EURODRIVE

ECDriveS® to kompleksowe rozwiązanie systemów napędowych dla lekkich przenośników obejmujące sterowanie i napędy oraz zasilane napięciem 24V. Proste, wydajne i korzystne cenowo, które będzie można zobaczyć w czasie targów TAROPAK.

TAROPAK to największe targi dla branży opakowań i dlatego SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej i profesjonalista w automatyzacji produkcji, zaprezentuje na nich kompleksową ofertę dla branży opakowań, a także dla branży napojowej, spożywczej i logistycznej. 

TAROPAK (1-4 października) to największe targi dla branży opakowań – począwszy od papierowych, poprzez szklane i metalowe, na tych z tworzyw sztucznych skończywszy. Kolejne edycje imprezy to ponad setka nowości mających zastosowanie w tych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania związane z etykietowaniem. W czasie targów TAROPAK, firma SEW-EURODRIVE zaprezentuje pełną ofertę produktów dla całego łańcucha produkcji. Co to znaczy?

Po pierwsze, dla branży opakowań SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej, oferuje napędy niezbędne w logistyce surowców, czyli m.in. motoreduktory, napędy z powłoką ochronną XCO oraz układ napędowy do transportu niewielkich ładunków ECDriveS®. Po drugie, SEW-EURODRIVE jako profesjonalista w automatyzacji, oferuje branży opakowań, napojowej i logistycznej modułowy system automatyki MOVI-C®, serwomotory, serwoprzekładnie oraz elektromechaniczne elektrocylindry serii CMS. Po trzecie, w zakresie logistyki produktów SEW-EURODRIVE zaprezentuje w czasie targów TAROPAK modele z serii MOVIFIT®, MOVIGEAR®, MOVIMOT® oraz silniki sterowane elektronicznie DRC. Przyjrzyjmy się jednak bliżej ECDriveS®.

ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

Rys. ECDriveS® - układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

Mamy tu do czynienia z napędami prądu stałego o mocy ciągłej wynoszącej 40W oraz do 100W mocy dynamicznej. Napędy zostały zoptymalizowane pod kątem zakresu mocy typowych dla przenośników rolkowych stosowanych w systemach transportu niewielkich obciążeń. ECDriveS® charakteryzują się nie tylko prostą obsługą - wystarczy podłączyć i są gotowe do użycia - ale również imponującymi możliwościami konfiguracji. Integracja i uruchomienie jest bardzo proste, a ich wytrzymałość oraz trwałość zapewniają długoletnią eksploatację.
ECDriveS® stanowi uzupełnienie dotychczasowego portfolio produktów firmy SEW-Eurodrive, motoreduktorów i decentralnej techniki sterowania dla intralogistyki, w niższym zakresie mocy.

Zalety

 • Moc 40W z możliwością przeciążenia nawet do 100W
 • Sterowanie binarne lub poprzez sieci przemysłowe oparte o Ethernet
 • Zasilanie napięciem 24V DC
 • Duże możliwości konfiguracji
 • Wysoki stopień ochrony IP54 (opcja IP66)
 • Wbudowany enkoder

Korzyści z zastosowania

 • Oszczędność czasu projektowania, cała technika napędowa od jednego dostawcy: SEW-EURODRIVE
 • Krótki czas połączenia i uruchomienia
 • Duża dynamika lub możliwość transportu cięższych ładunków dzięki wysokiej wartości dopuszczalnego przeciążenia
 • Przyszłościowe sieci komunikacyjne
 • Możliwość pozycjonowania
 • Dzięki odseparowanemu sterownikowi, brak problemów z odprowadzaniem ciepła

Właściwości

 • ECDriveS® to napędy o mocy ciągłej wynoszącej 40W, a ich zdolność przeciążeniowa to 250%. Przy tym istnieje możliwość połączenia wytrzymałej obustronnie łożyskowanej przekładni planetarnej z wydajnym silnikiem z magnesem trwałym (BDLC).
 • Zintegrowany enkoder umożliwia precyzyjną regulację prędkości oraz zastosowanie regulowanych ramp hamowania do precyzyjnego oraz niezależnego od obciążenia pozycjonowania transportowanych materiałów.
 • Ochronę silnika zapewniają termistory, które stale monitorują aktualną temperaturę silnika.
 • Poza tym elektroniczna tabliczka znamionowa daje możliwość automatycznego uruchomienia napędów. Żaden inny system nie zapewnia tak sprawnej i szybkiej instalacji. Sterowanie silnika może być realizowane poprzez PROFINET IO, Ethernet IP, Modbus TCP lub EtherCAT, jak również binarnie. Uzupełnienie systemu stanowią moduły I/O.

Do możliwych obszarów zastosowania zaliczyć można wszystkie zadania systemów transportu niewielkich obciążeń do 40 W - eksploatowanych w trybie pracy ciągłej S1.

Dowiedz się więcej

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SEW-Eurodrive Polska
SEW-Eurodrive Polska
ul. Techniczna 5 , Łódź
tel.  + 48 42 293 00 00
fax.  +48 42 293 00 45
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl