Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów - ZŁĄCZA - PNEUMATYKA - ROBOTY PRZEMYSŁOWE - ELEKTROPNEUMATYKA - MULTIZŁĄCZE - MULTI-ZŁĄCZA - MULTILINE - MULTIZŁĄCZKI - ZŁĄCZA SUCHOODCINAJĄCE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Multizłącza - innowacyjny system do podłączania maszyn i robotów

fot. Multizłącze

Robotyzacja wraz z rozwojem przemysłu maszynowego stawia coraz większe wymagania producentom elementów złącznych, którzy muszą szybko reagować na nowe rozwijające się segmenty rynku. Zastosowanie robotów i optymalizowanie linii produkcyjnych zwiększa efektywność firmy i jej konkurencyjność. Ciągła modernizacja zmusza do stosowania innowacyjnych rozwiązań, które oszczędzają czas i koszty utrzymania.

Roboty oraz maszyny mogą być wielokrotnie rozłączane podczas procesu produkcyjnego. Długi czas podłączeń i zmian może w znaczny sposób ograniczyć produktywność i zwiększyć ich koszt ewentualnych przestojów. Standardowe rozwiązania składają się z wielu oddzielnych elementów, które często nie stanowią spójnego, bezpiecznego w obsłudze systemu. Firma Pneumat System proponuje klientom unikalne rozwiązanie w postaci produktu, który w prosty sposób radzi sobie z wcześniej wymienionymi problemami.

Multizłącze w robocie przemysłowym

Multizłącze w robocie przemysłowym
 

Kompaktowe multizłącza do podłączania wielu mediów jednocześnie

System MULTILINE to niespotykane do tej pory na polskim rynku modułowe złącza do obsługi wielu mediów jednocześnie. W jednym zestawie mogą być zawarte złącza obsługujące media takie jak: sprężone powietrze, ciecze, gazy oraz sygnały elektryczne i elektroniczne. To rozwiązanie jest zbudowane z modułów zawierających miejsca na wymienne wkłady, które można konfigurować w dowolny dla operatora sposób. Daje to nieograniczone możliwości połączeń i szybką adaptację do ewentualnych zmian. Adaptery wymienne są zbudowane z przyłączy wtykowych stosowanych w układach pneumatycznych. Pozwala to na szybki i łatwy montaż a jednocześnie dzięki solidnemu wykonaniu gwarantuje szczelne połączenia. Do podłączenia multi-złączy nie są konieczne żadne narzędzia, a wszystkie jego elementy stanowią jeden współgrający system. Warto dodać, że wtyki są dostosowane do niemal wszystkich średnic węży kalibrowanych dostępnych na rynku, a producent ma w swojej ofercie wersje przewodów i złączy odporne nawet na agresywne media. Ten system wyklucza sytuacje w której węże są przymocowywane w sposób ,,garażowy’’ na ślimakowe opaski zaciskowe powodujące uszkodzenia przewodów oraz ryzyko uszkodzenia dłoni operatora. Wszelkiego rodzaju obejmy stwarzają ryzyko uszkodzenia węży i wynikających z nich strat sprężonego powietrza, które jest stosunkowo drogim medium.

Multizłącza z wężami

Multizłącze z wężami

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość rozłączania układu będącego pod ciśnieniem. System zawiera również złącza suchoodcinające do cieczy i gazów, dzięki czemu nie ma ryzyka wydostania się medium poza układ ani przenikania do układu powietrza wraz z zanieczyszczeniami. Dodatkową zaletą takich złączy jest możliwość łączenia ich ze złączami elektrycznymi. Ten system może być wyposażony we wtyki M12, które mogą przesyłać prąd o napięciu nawet do 630 V. Stanowi to najbardziej kompaktowe tego typu połączenie dostępne na rynku. Multizłącza mogą być dostępne również w wersji jednostronnie odcinającej i z wolnym przelotem by jak najbardziej zwiększyć ich przepustowość. Takie wielofunkcyjne podejście gwarantuje szybkie i bezpieczne podłączenie wielu przewodów jednocześnie. MULTILINE posiada system kodowania wtyków, dzięki czemu mamy gwarancję że w momencie łączenia gniazda z wtykiem złącza będą w prawidłowej konfiguracji. Stosowanie pionierskiego pomysłu znacznie redukuje czasy przestojów, co znacząco wpływa na wzrost rentowności przedsiębiorstwa.

Multizłącza z przewodami

Multizłącze z przewodami
 

Mnogość aplikacji i zastosowań 

Multizłącza MULTILINE znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. System może być z powodzeniem używany w branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz przy podłączaniu maszyn dozujących i pakujących. Wykonanie ze stali nierdzewnej oraz odpowiednie uszczelnienia w pełni spełniają normy FDA. Dodatkowo złącza wtykowe do przewodów są skonstruowane w taki sposób żeby nie zawierały zagłębień do gromadzenia się zanieczyszczeń. Kompaktowa konstrukcja oraz unikalny design sprawiają, że MULTILINE w łatwy sposób możemy również czyścić i konserwować, co gwarantuje długoterminowe użytkowanie ograniczające w znaczący sposób czas przestojów.

Podsumowując Multi-Line to unikalne rozwiązanie dające wiele korzyści w przypadku podłączania maszyn i robotów:

 • oszczędność czasu i ograniczenie czasu przestojów
 • kompaktowa konstrukcja
 • wymienność wkładów, oszczędność kosztów konserwacji, możliwość użycia elementów w dowolnych konfiguracjach
 • podłączenie 3 mediów jednocześnie (sprężone powietrze, ciecze, prąd)
 • szczelność połączeń, połączenia wodne suchoodcinające
 • nowoczesny design
 • mnogość aplikacji i zastosowań
 • brak możliwości pomyłek dzięki kodowanym połączeniom
 • solidne wykonanie oraz dostępność w wariancie ze stali nierdzewnej
 • możliwość połączenia i rozłączenia nawet pod ciśnieniem
 • różne rozmiary przewodów w jednym multizłączu
 • dźwignia montażowa pozwalająca na szybki i łatwy montaż
 • brak potrzeby używania dodatkowych narzędzi

Multizłączki

Multizłączki

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl