Inteligentne gniazdka WiFi, czyli domowa rewolucja w zarządzaniu energią - WI-FI - INTELIGENTNY DOM - RWE INNOGY - GNIAZDKA ELEKTRYCZNE - GNIAZDA ELEKTRYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Inteligentne gniazdka WiFi, czyli domowa rewolucja w zarządzaniu energią
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne gniazdka WiFi, czyli domowa rewolucja w zarządzaniu energią

Inteligentny dom to temat bardzo popularny w ostatnim czasie. Zdalne sterowanie, zarządzanie i kontrola nad poszczególnymi urządzeniami elektrycznymi, RTV i AGD jest już w zasięgu ręki. Urządzenia typu smart home realnie wpływają na komfort, oszczędność czasu i zużycie energii elektrycznej w naszych domach. Smart Home nie jest już technologią dedykowaną wyłącznie dla najbogatszych i obeznanych w nowinkach technicznych. To rozwiązanie modułowe, na które dzisiaj może sobie pozwolić praktycznie każdy. Urządzenia smart home coraz częściej należą do podstawowego wyposażenia domów i mieszkań.

Eleganckie, niewielkie, wyglądem przypominające odświeżacze powietrza. Gniazdka WiFi działają w oparciu o domową sieć i są sterowane zdalnie przez smartfon lub tablet. Ich codzienne użytkowanie zależy tylko od naszej kreatywności i zapotrzebowania. Tak, więc jeśli chcemy zdalnie sterować dowolnym urządzeniem elektrycznym, możemy do tego celu wykorzystać oferowane przez dostawców energii - inteligentne gniazdka sieciowe WiFi, o których więcej w dalszej części tego wpisu.

Co to jest inteligentne gniazdko WiFi?

Inteligentne gniazdko wifi to połączenie kontaktu elektrycznego z technologią, która pozwala na przesyłanie danych bezprzewodowo do mobilnej aplikacji. Gniazdko ma wiele różnych, praktycznych funkcji, dzięki którym jego posiadacz po wyjściu z domu może sprawdzić np. czy podłączony do niego sprzęt domowy jest włączony. Z pomocą gniazdka wifi możemy zdalnie kontrolować domowy sprzęt. Dzięki temu, nie musimy się martwić, czy żelazko czy prostownica, zostały przed wyjściem na pewno wyłączone. Inteligentne gniazdka WiFi to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wiele możliwości, ale przede wszystkim zwiększa poziom bezpieczeństwa naszego domu oraz zmniejsza zużycie prądu.

Jakie urządzenia można podpiąć do gniazdka?

Do gniazdka WiFi możemy podłączyć wszystkie sprzęty elektryczne, których moc nie przekracza 3 300 Watów, np. żelazko, czajnik, komputer, telewizor czy monitor. Złamanie tej zasady grozi uszkodzeniem samego gniazdka i sprzętu.

Funkcje gniazdek WiFi

Zastosowanie inteligentnych gniazdek może przełożyć przede wszystkim na oszczędności zużycia prądu w naszym domu. Inteligentne gniazdko sieciowe pozwala sprawdzić, ile energii elektrycznej pobierają poszczególne sprzęty domowe. W ten sposób możemy sprawdzić jaki sprzęt w którym dniu pobrał konkretną ilość energii, co jest doskonałym punktem wyjścia do optymalizacji kosztów energii elektrycznej. Dzięki temu skłonić nas to może do rezygnacji z korzystania z wybranych urządzeń lub ich wymiany na bardziej energooszczędne. Gniazdka WiFi zapisują cała historię w aplikacji, co pozwala porównywać nam uzyskane dane. Mogą ponadto włączać i wyłączać napięcie w konkretnym gniazdku – zarówno na bieżąco, jak i w oparciu o wcześniej ustalony harmonogram.

Dodatkowo, gniazdka WiFi pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo domów i mieszkań, co jest cenną funkcją, zwłaszcza kiedy domownicy są na wakacjach. Z pomocą gniazdka WiFi będą mogli zdalnie włączać telewizor, radio czy lampy, jednocześnie tworząc wrażenie swojej obecności. To pozwoli w wielu przypadkach uniknąć włamania do mieszkania poprzez symulowanie ich obecności, płosząc złodzieja. Do poprawnego działania gniazdek potrzebna jest specjalna aplikacja na smartfon lub tablet oraz dostęp do sieci WiFi. Gniazdka WiFi posiadają również szereg dodatkowych funkcji - m.in. antywłamaniową –  poprzez włączanie światła czy opcję harmonogramu, który umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie podłączonego do gniazdka urządzenia. Gniazdko WiFi pozwala na stworzenie harmonogramów pracy, dzięki którym codzienne życie będzie łatwiejsze, a rachunki za prąd niższe. Inteligentne gniazdko WiFi to idealne urządzenie na początek, gdy chcemy przekształcić miejsce naszego zamieszkania w inteligentny dom, którym w całości możemy zarządzać zdalnie.

Artykuł powstał w oparciu o ofertę innogy - gniazdka WiFi https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/specjalna/gniazdko-wifi

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl