Oprogramowanie napędem innowacji - STEROWNIKI PLC - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - BOSCH REXROTH - OPEN CORE ENGINEERING - PRZEMYSŁ 4.0 - INTERNET OF INDUSTRIAL THINGS - PRZEMYSŁOWY INTERNET RZECZY - INDUSTRY 4.0 - KONTROLER RUCHU - ETHERCAT SOFTMASTER
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka Oprogramowanie napędem innowacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oprogramowanie napędem innowacji

fot. Bosch Rexroth

Trudno wyobrazić sobie koncepcję Przemysłu 4.0 bez oprogramowania, które już dziś zwiększa wartość dodaną generowaną przez maszyny. Najnowocześniejsze oprogramowanie wpływa na konkurencyjność przedsiębiorstwa oraz czas wprowadzania nowych produktów na rynek. W fabryce przyszłości będzie odgrywać jeszcze ważniejszą rolę ― modułowe, mobilne i połączone komponenty zyskają dzięki niemu niezbędną inteligencję.

Ogromny potencjał w tym obszarze potwierdza oferta Connected Automation firmy Bosch Rexroth. Cechą charakterystyczną każdego oprogramowania firmy Bosch Rexroth jest otwarta architektura z interfejsem Open Core (OCI) na czele. Zapewnia ona bezpośredni dostęp do funkcji sterowania oraz stanowi podstawę efektywnego projektowania. Sterowniki, napędy czy komponenty automatyki można konfigurować oraz kontrolować w sposób spójny i ujednolicony.

Dzięki modułom i szablonom funkcji, standardowe aplikacje tworzymy w bardzo prosty sposób – wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry. Dla bardziej zaawansowanych środowisk dostępne są również nowoczesne środowiska i popularne języki programowania wysokiego poziomu, które można bez ograniczeń wykorzystać do programowania rozwiązań przemysłowych. Symulacja pracy maszyn i obiektów przemysłowych skraca szybkość oraz jakość testowania  - zwiększa to ich bezpieczeństwo, a jednocześnie przyspiesza wprowadzanie na rynek nowych produktów. Dzięki obsłudze zarówno dedykowanego środowiska OCI jak i protokołów z rodziny  OPC, rozwiązania firmy Bosch Rexroth z zakresu automatyki są coraz lepiej przygotowane do obsługi środowisk I4.0 oraz IoT (Przemysłowego Internetu Rzeczy).

W obszarze systemów CNC firma Bosch Rexroth stale rozwija swoją platformę MTX, która w wersji 14 została rozszerzona o nowe funkcje obróbki obejmujące wiele technologii, nawet z 60 kanałami i 250 osiami. W dedykowanym oprogramowaniu na platformie MTX pojawiło się wiele nowych lub ulepszonych bibliotek oraz aplikacji w zakresie gięcia, toczenia, frezowania, szlifowania, tłoczenia, wykrawania, cięcia strumieniem wody i przenoszenia obrotowego. Dzięki innowacyjnym funkcjom można wytwarzać produkty w małych partiach, również za pomocą przemysłowych drukarek 3D. Ponadto, otwarta architektura umożliwia dodawanie funkcji dostosowanych do wymagań klienta.

Nowoczesne oprogramowanie jest również wykorzystywane w systemach kontrolera ruchu MLC firmy Bosch Rexroth. Gotowe do użycia zestawy narzędzi przeznaczone do obsługi robotów, sterowniki PLC, funkcje bezpieczeństwa, zintegrowane funkcje serwonapędów oraz kompleksowy sterownik ruchu pozwalają na standaryzację platform sterujących, które są przeznaczone dla firm wyspecjalizowanych m.in. w produkcji i pakowaniu. Zestaw funkcji narzędziowych Generic Application Template (GAT) automatycznie generuje modułowe programy dla maszyn oparte na standardach IEC 61131-3 i PLCopen PLC. W przypadku złożonych aplikacji pozwala to zredukować niezbędny nakład prac inżynieryjnych nawet o 60%. Za pomocą zestawu funkcji narzędziowych CamBuilder można tworzyć i symulować w postaci graficznej elektroniczne krzywki. Po udanej symulacji bloki funkcyjne sterowników są automatycznie generowane, co znacznie ogranicza występowanie błędów powstałych na skutek ręcznego ich tworzenia.

Kolejną innowacją software’ową w ofercie Bosch Rexroth jest możliwość przekształcenia sterowników PLC (Programmable Logic Control) w ILC (IoT Logic Control) za pomocą zestawów funkcji narzędziowych, takich jak Open Core Interface. System PLC ILC w wersji 14 z obsługą IoT pomaga w konstruowaniu specjalistycznych maszyn, systemów logistycznych

i systemów automatyki ogólnej oraz umożliwia ich łatwe połączenie ze środowiskiem IIoT. Oprócz rozwiązań Sercos, ProfiNET i EthernetIP oprogramowanie ILC w wersji 14 oferuje nowe narzędzie EtherCAT Softmaster do kontrolowania współpracy z urządzeniami wejścia/wyjścia.

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl