VLT® Midi Drive FC 280 - dostęp do Twojego prawdziwego potencjału - DANFOSS - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - VLT MIDI DRIVE - VLT MIDI DRIVE FC 280
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Automatyka VLT® Midi Drive FC 280 - dostęp do Twojego prawdziwego potencjału
drukuj stronę
poleć znajomemu

VLT® Midi Drive FC 280 - dostęp do Twojego prawdziwego potencjału

fot. Danfoss VLT® Midi Drive FC 280

Firma Danfoss wprowadziła na rynek nową serie przetwornic częstotliwości VLT® Midi Drive FC 280. Nowa VLT® Midi Drive bazuje na 50-letnim doświadczeniu i sukcesach w dziedzinie napędów oraz opiera się na fundamencie dziedzictwa technicznego przetwornic VLT®.

VLT® Midi Drive jest dostępna w pięciu różnych wielkościach obudowy, w zakresie mocy od 0,37 do 22 kW oraz różnych wersjach zasilania jedno i trójfazowych (230 V i 400 V).

 

VLT® Midi Drive nadaje się praktycznie do wszelkich zastosowań w branży maszynowej, takich jak przenośniki, systemy maszynowe używane w technologii procesowej, miksery i młyny, maszyny pakujące, etykieciarki. Doskonale sprawdzi się również w aplikacjach napędów pomocniczych, takich jak pompy, wentylatory czy sprężarki. Co bardzo istotne jest kompatybilna wstecz i nadaje się do wszystkich zastosowań, w których wykorzystywana była i jest VLT® 2800. Dodatkowo oprócz obsługi standardowych trójfazowych silników asynchronicznych, nowa przetwornica częstotliwości Danfoss obsługuje również wysoko wydajne silniki z magnesami trwałymi PM. Daje dzięki temu użytkownikowi swobodę wyboru technologii silnika o najlepszej sprawności dla konkretnego obszaru zastosowań.

Jako nowoczesny napęd VLT® Midi posiada zintegrowane wejście z funkcją bezpieczeństwa STO (bezpieczne wyłączenie momentu). Funkcja STO jest realizowana dodatkowo w wersji dwukanałowej. Dzięki temu jest zgodna z ISO 13849-1 PL i spełnia poziom bezpieczeństwa SIL2 zgodnie z IEC 61508 i IEC 62061. Dodatkowe elementy zewnętrzne, które wcześniej mogły być wymagane nie są już konieczne, co znacząco obniża koszty. Napęd posiada w standardzie również czopper(IGBT) hamulca (wersje 3 fazowe), co zwiększa jeszcze bardziej jego możliwości aplikacyjne.

Nowa seria przetwornic częstotliwości VLT® Midi Drive FC 280

Dzięki wbudowanemu dławikowi DC wykorzystywanemu do łagodzenia harmonicznych nie musisz inwestować w dodatkowe wyposażenie. Wbudowany rozłącznik filtra RFI minimalizuje prądy upływu oraz optymalizuje bezpieczeństwo pracy przy zasilaniu z sieci IT — wszystko to dostępne jest w standardzie. Kompaktowa konstrukcja oraz możliwość montażu obok siebie bez konieczności zachowywania odstępów między przetwornicami optymalizuje wykorzystanie przestrzeni w szafie.

Możliwość pracy w temperaturze otoczenia 45°C przy pełnym obciążeniu oraz do 55°C z obniżonymi parametrami wyjściowymi oznacza dodatkowo, że w wielu przypadkach nie ma potrzeby montażu dodatkowych urządzeń chłodzących ani przewymiarowania przetwornicy.

VLT® Midi Drive został zaprojektowany całkowicie od podstaw, ale podobnie jak w przypadku innych swoich urządzeń, zapewniono, aby wymiary mechaniczne VLT® Midi Drive były identyczne albo mniejsze niż w przypadku VLT® 2800: Szerokość i głębokość są takie same lub nawet mniejsze, tak aby przy zamianach VLT® 2800 ilość miejsca w szafie rozdzielczej była zawsze wystarczająca. Dodatkowo zachowano oznaczenie zacisków sterowniczych zgodne dla całej rodziny VLT®

Ponadto, dostępne są wszystkie najbardziej powszechne magistrale komunikacyjne, co ułatwia integrację VLT® Midi dla każdej aplikacji. Interfejs Modbus RTU oraz interfejs RS-485 są zintegrowane w standardzie. Opcjonalne karty sterujące obsługujące protokoły komunikacyjne Profibus, Profinet, CANopen lub Ethernet IP są również dostępne. Urządzenie posiada również interfejs USB umożliwiający współprace z komputerem PC i oprogramowaniem MCT10 Motion Control Tool.

Kolejną nową opcją, która jest dostępna jest chip pamięci, który może być używany do kopiowania parametrów konfiguracyjnych z jednego urządzenia do innego. Dane są automatycznie kopiowane z modułu do napędu, jak tylko chip pamięci zostanie umieszczony w napędzie. Moduł pamięci VLT® MCM 102 umożliwia sprawną implementację programu pracy przetwornicy opracowanego dla konkretnej maszyny, pozwala na szybką aktualizację oprogramowania sprzętowego oraz łatwe przenoszenie ustawień podczas modernizacji. Dodatkowo istnieje wersja modułu MCM, która zapewnia automatyczną konwersje i użycie FC 280 w miejsce VLT 2800 w sieci Profibus bez zmian w programie PLC.

Dzięki zaawansowanej funkcjonalności Midi Drive, maszyny i urządzenia mogą być rozwijane technicznie jeszcze bardziej niż kiedykolwiek przedtem, dając możliwość tworzenia nowych i jeszcze lepszych oraz wydajniejszych rozwiązań maszynowych i systemowych.

Więcej: http://drives.danfoss.pl/products/vlt/low-voltage-drives/vlt-midi-drive-fc-280/#/

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl