Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym - TME - OMRON - PRZEKAŹNIKI OMRON - MINIATUROWE PRZEKAŹNIKI OMRON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym

fot. Miniaturowe przekaźniki Omron

Przekaźniki Omron G3VM-61VY2 (wersja 60 V) oraz G3VM-351VY (wersja 350 V) zyskały poprawione parametry elektryczne oraz lepszą jakość izolacji, a wymiary obudowy i rozkład wyprowadzeń pozostały bez zmian.


W ofercie TME pojawiły się dwie nowe serie przekaźników półprzewodnikowych firmy Omron Electronics z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym G3VM-61VY2 (wersja 60 V) oraz G3VM-351VY (wersja 350 V). Są to elementy ogólnego przeznaczenia o lepszych parametrach elektrycznych i jakości izolacji w stosunku do poprzedników (G3VM-61G1 i G3VM-351G). Zachowały one jednocześnie takie same wymiary obudowy, a także rozkład wyprowadzeń.

Dobra izolacja elektryczna
Przekaźniki są produkowane w miniaturowych 4-pinowych obudowach SMD SOP (4,55 x 3,7 x 2,1 mm) z możliwością lutowania rozpływowego. Mimo małych wymiarów zapewniają dobrą izolację elektryczną między wejściem a wyjściem 3,75 kVrms przy drodze upływu (creepage) i odstępie izolacyjnym (clearance) 5 mm.

Parametry
Oba przekaźniki realizują jeden styk typu SPST-NO i pracują w szerokim zakresie temperatur od -40 do +110oC. Wersja G3VM-61VY2 ma napięcie znamionowe 60 V pozwala na pracę z ciągłym prądem obciążenia 0,5 A. Maksymalna rezystancja stopnia wyjściowego MOSFET w tym przypadku wynosi 2 Ω. Z kolei wersja G3VM-351VY o napięciu znamionowym 350 V ma dopuszczalną obciążalność 0,11 A i rezystancję wewnętrzną do 50 Ω. Typowe wartości rezystancji wewnętrznej są dwukrotnie mniejsze.

Duża czułość i szybkość
Przekaźniki charakteryzuje duża czułość i szybkość. Prąd wejściowej diody LED wymagany do załączenia to tylko 3 mA, a czasy ON/OFF to 2/0,5 ms (G3VM-61VY2) oraz 1/0,5 ms (G3VM-351VY). Zmniejsza to znacznie wymaganą moc sterującą, co jest istotne w aplikacjach zasilanych z baterii. Duża szybkość przełączania minimalizuje z kolei straty mocy powstające w chwili przełączania. Ma to znaczenie w przypadku np. regulatorów mocy ze sterowaniem grupowym. Warto zauważyć też, że wymienione elementy mają mały prąd upływu w stanie wyłączonym, poniżej 1 µA dla maksymalnej wartości napięcia znamionowego. Parametr ten w wielu przekaźnikach półprzewodnikowych jest znacznie gorszy.

Obniżone pojemności własne
Nowe wersje przekaźników mają też obniżone wartości pojemności własnych w stosunku do poprzednich rozwiązań. Pojemność między końcówkami wyjściowymi dla stanu OFF wynosi odpowiednio 20 pF (G3VM-61VY2) oraz 30 pF (G3VM-351VY). Poprzednie rozwiązania miały 100 oraz 130 pF, a więc znacznie więcej. Z kolei pojemność między wejściem a wyjściem przekaźnika wynosi tylko 0,8 pF. Niskie wartości pozwalają wykorzystać te elementy nie tylko w obwodach sieci energetycznej, ale także do komutacji sygnałów o wyższych częstotliwościach lub do przebiegów odkształconych, bez wpływu na przesłuchy sygnału.

Coraz nowsze technologie produkcji przekaźników MOSFET pozwalają na wprowadzanie istotnych zmian w parametrach. Powyższy przykład pokazuje, że firma Omron doskonale wpisuje się w ten trend wprowadzając na rynek ulepszone wersje swoich produktów. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu). TME posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierów, która w razie pytań lub wątpliwości służy wsparciem technicznym.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl