Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym - TME - OMRON - PRZEKAŹNIKI OMRON - MINIATUROWE PRZEKAŹNIKI OMRON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektronika Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miniaturowe przekaźniki Omron z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym

fot. Miniaturowe przekaźniki Omron

Przekaźniki Omron G3VM-61VY2 (wersja 60 V) oraz G3VM-351VY (wersja 350 V) zyskały poprawione parametry elektryczne oraz lepszą jakość izolacji, a wymiary obudowy i rozkład wyprowadzeń pozostały bez zmian.


W ofercie TME pojawiły się dwie nowe serie przekaźników półprzewodnikowych firmy Omron Electronics z wyjściem MOSFET i sprzężeniem optycznym G3VM-61VY2 (wersja 60 V) oraz G3VM-351VY (wersja 350 V). Są to elementy ogólnego przeznaczenia o lepszych parametrach elektrycznych i jakości izolacji w stosunku do poprzedników (G3VM-61G1 i G3VM-351G). Zachowały one jednocześnie takie same wymiary obudowy, a także rozkład wyprowadzeń.

Dobra izolacja elektryczna
Przekaźniki są produkowane w miniaturowych 4-pinowych obudowach SMD SOP (4,55 x 3,7 x 2,1 mm) z możliwością lutowania rozpływowego. Mimo małych wymiarów zapewniają dobrą izolację elektryczną między wejściem a wyjściem 3,75 kVrms przy drodze upływu (creepage) i odstępie izolacyjnym (clearance) 5 mm.

Parametry
Oba przekaźniki realizują jeden styk typu SPST-NO i pracują w szerokim zakresie temperatur od -40 do +110oC. Wersja G3VM-61VY2 ma napięcie znamionowe 60 V pozwala na pracę z ciągłym prądem obciążenia 0,5 A. Maksymalna rezystancja stopnia wyjściowego MOSFET w tym przypadku wynosi 2 Ω. Z kolei wersja G3VM-351VY o napięciu znamionowym 350 V ma dopuszczalną obciążalność 0,11 A i rezystancję wewnętrzną do 50 Ω. Typowe wartości rezystancji wewnętrznej są dwukrotnie mniejsze.

Duża czułość i szybkość
Przekaźniki charakteryzuje duża czułość i szybkość. Prąd wejściowej diody LED wymagany do załączenia to tylko 3 mA, a czasy ON/OFF to 2/0,5 ms (G3VM-61VY2) oraz 1/0,5 ms (G3VM-351VY). Zmniejsza to znacznie wymaganą moc sterującą, co jest istotne w aplikacjach zasilanych z baterii. Duża szybkość przełączania minimalizuje z kolei straty mocy powstające w chwili przełączania. Ma to znaczenie w przypadku np. regulatorów mocy ze sterowaniem grupowym. Warto zauważyć też, że wymienione elementy mają mały prąd upływu w stanie wyłączonym, poniżej 1 µA dla maksymalnej wartości napięcia znamionowego. Parametr ten w wielu przekaźnikach półprzewodnikowych jest znacznie gorszy.

Obniżone pojemności własne
Nowe wersje przekaźników mają też obniżone wartości pojemności własnych w stosunku do poprzednich rozwiązań. Pojemność między końcówkami wyjściowymi dla stanu OFF wynosi odpowiednio 20 pF (G3VM-61VY2) oraz 30 pF (G3VM-351VY). Poprzednie rozwiązania miały 100 oraz 130 pF, a więc znacznie więcej. Z kolei pojemność między wejściem a wyjściem przekaźnika wynosi tylko 0,8 pF. Niskie wartości pozwalają wykorzystać te elementy nie tylko w obwodach sieci energetycznej, ale także do komutacji sygnałów o wyższych częstotliwościach lub do przebiegów odkształconych, bez wpływu na przesłuchy sygnału.

Coraz nowsze technologie produkcji przekaźników MOSFET pozwalają na wprowadzanie istotnych zmian w parametrach. Powyższy przykład pokazuje, że firma Omron doskonale wpisuje się w ten trend wprowadzając na rynek ulepszone wersje swoich produktów. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu). TME posiada wykwalifikowaną kadrę inżynierów, która w razie pytań lub wątpliwości służy wsparciem technicznym.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.
ul. Ustronna 41 , Łódź
tel.  0426455555
fax.  0426455500
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl