GE Efficor – styczniki do zadań specjalnych - STYCZNIKI - GE INDUSTRIAL SOLUTIONS - EFFICOR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika GE Efficor – styczniki do zadań specjalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

GE Efficor – styczniki do zadań specjalnych

fot. GE Industrial Solutions

Efficor to kompletna seria styczników i układów rozruchowych zaprojektowanych do pracy w najbardziej wymagających aplikacjach. Oferta obejmuje aparaty w wykonaniu 3 i 4P (także 2+2) na zakres: In= 9 do 105A; Pn= 4 do 55kW (AC 3), które produkowane są w fabryce GE Industrial Solutions w Kłodzku.

Styczniki serii EC (9 do 40A) dostępne już wcześniej na rynku zostały rozbudowane o nową serię EF na prądy od 50 do 105 A (AC 3). Tak więc Efficor pokrywa się z serią styczników CL oferowanych na rynku od wielu lat, jest jednak specjalnie dedykowany do układów rozruchowych nowej generacji silników (IE3) oraz do specjalnych zastosowań. Wszędzie tam, gdzie jest duże zapylenie, wysoka lub niska temperatura, wstrząsy i wibracje oraz ryzyko pojawienia się ognia (przemysł ciężki, pojazdy trakcyjne, statki ..) gwarantuje pewne i niezawodne rozwiązanie.


Stycznik EC – montaż akcesoriów na zatrzask bez dodatkowych narzędzi

Niezawodna technologia

Efficor to seria styczników o najwyższej niezawodności w klasie B10d wg europejskiej dyrektywy maszynowej. Podwyższenie trwałości i ulepszenie parametrów technicznych wpływają znacząco na obniżenie kosztów serwisowania. Dodatkowo uzyskano doskonałą wytrzymałość elektryczną na poziomie > 1,7 miliona operacji przy In w kategorii AC3 (zgodnie z normą EN ISO 13849). Wysokiej trwałości towarzyszą wyjątkowe walory użytkowe. Niski poziom hałasu, nieprzekraczający 32 dBA sprawia, że mogą być stosowane np. do aplikacji w windach osobowych w budownictwie mieszkaniowym czy szpitalach. Charakteryzują się także dużą tolerancją na ekstremalne temperatury w zakresie od -40 do +55 0C (bez obniżania parametrów znamionowych).


Stycznik EF – podwójne zaciski klatkowe, zasilenie cewki w 4 punktach (2 góra / 2 dół)

Kompaktowa konstrukcja

Styczniki do 25A wyposażone są standardowo w 2 zintegrowane styki pomocnicze, a wszystkie styczniki typu EC w zakresie do 18,5 kW mają jednakową szerokość 45 mm. Jeden rozmiar pokrywa zakres prądowy od 9 do 40A. Dzięki nowej konstrukcji rdzenia styczniki zasilane napięciem stałym (DC) mają zredukowaną o 10% głębokość. Styczniki typu EF na wyższe moce (od 22 do 55kW) dla wykonania AC oraz AC/DC charakteryzują się kompaktowymi wymiarami.


Układ rozruchowy gwiazda – trójkąt

Szczelna konstrukcja

Doskonałe zabezpieczenie przed wnikaniem pyłu uzyskano dzięki eliminacji otworów w podstawie, a przezroczysta pokrywa czołowa, przesłaniająca otwory na opcjonalne akcesoria dodatkowe, stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Zastosowana konstrukcja chroni, ale także wydłuża żywotność stycznika oraz zabezpiecza przed agresywnym pyłem ceramicznym. Ciężkie aplikacje przemysłowe i środowisko o dużym zapyleniu nie stanowią żadnej przeszkody dla stosowania styczników Efficor.

Kompaktowy układ rozruchowy

Styczniki Efficor są szczególnie dedykowane do współpracy z wyłącznikami silnikowymi serii Surion w układach rozruchowych. Przyjazna dla użytkownika konstrukcja modułu połączeniowego oraz zintegrowanej podstawy ułatwiają montaż, a także szybką podmianę aparatu w razie konieczności. Dodatkowo cewki styczników typu EC i EF mają po 2 zaciski podłączeniowe od góry i dołu, zapewniając  pełny dostęp do szybkiej konfiguracji układów rozruchowych i nawrotnych. Cecha ta jest także bardzo przydatna przy wymianie starych styczników innych producentów.


Układ nawrotny z wyłącznikiem silnikowym Surion

Ekologia

Styczniki Efficor są produktami przyjaznymi środowisku. Dzięki optymalizacji działania poprzez unikalną kombinację elektromagnesu i magnesu stałego, z odpowiednio dobraną cewką i sprężyną, uzyskaliśmy wyjątkowo niskie zużycie energii.

Tworzywa sztuczne nowej generacji zastosowane do produkcji styczników Efficor są odporne na wysokie temperatury oraz płomienie, ograniczają toksyczność i są zgodne z wymogami normy EN 45545-2 dlatego mogą być stosowane w pojazdach trakcyjnych.

Styczniki Efficor gwarantują:

  • Najwyższą niezawodność w klasie B10d, ponad 1.7 mln operacji
  • Niskie zużycie energii – specjalna kombinacja rdzenia i magnesu stałego
  • Bezpieczne podłączenie – podwójne zaciski skrzynkowe
  • Inteligentne układy rozruchowe i nawrotne do szybkiego montażu / wymiany
  • Niski poziom hałasu do 32 dBA i ochronę przed wnikaniem pyłu
  • Pracę w dowolnej pozycji montażowej, zasilenie cewki w 4 punktach
  • Zachowanie parametrów znamionowych w przedziale temperatur -40 do +55 oC
  • Cewki szerokozakresowe dla wykonań EF – 4 typy pokrywają napięcie od 24 do 500V AC/DC

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl