Jak działają i po co się stosuje aluminiowe profile LED? - LED - OŚWIETLENIE LED - PROFILE LED
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna BAZA WIEDZY Jak działają i po co się stosuje aluminiowe profile LED?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jak działają i po co się stosuje aluminiowe profile LED?

Aluminiowe profile LED są ważnym elementem bez którego nie powinniśmy montować taśmy LED, w tym poradniku dowiecie się dlaczego.

Istotnym elementem instalacji oświetlenia są profile LED. Jednak nie każdy uważa, że są one potrzebny przy montowaniu taśmy LED. Zobacz, po co stosuję się profile aluminiowe LED i jak one działają.

Dlaczego stosuje się profile LED?

Tam, gdzie chcemy zamontować taśmę LED, nie możemy zapomnieć o profilu aluminiowym LED. Żywotność taśmy LED zależy od wielu czynników, m.in. poprzez zastosowanie aluminiowego profilu LED możemy wydłużyć jego żywotność (nawet o 30%). Taśmy ledowe nagrzewają się, a profil aluminiowy ma za zadanie pełnić funkcję elementu, który odprowadza ciepło z taśmy LED, czyli radiatora. Ponadto zamontowanie taśmy LED np. na drewnie jest dość kłopotliwe, takiego problemu nie mamy, gdy przyklejamy ją do profilu (pamiętaj jednak aby go najpierw odtłuścić).

Profile LED możemy zamontować w wielu miejscach, szczególne zastosowanie znajdują w kuchni i łazience, warto wspomnieć, że niektóre modele sprawdzają się idealnie do zamontowania na zewnątrz, zwrócicie, więc uwagę na przeznaczenie tych profili. Niektóre z nich mogą być bardziej bądź mniej odporne np. na wilgoć. Szczególnie kiedy montujemy je na zewnątrz, jest to istotna kwestia.

Profile LED dzieli się na wiele typów w zależności od ich zastosowanie. Sprawdźcie jak wiele aluminiowych profili LED, możecie znaleźć na rynku.

To, jaki profil wybierzemy, zależy od naszych potrzeb oraz miejsca w którym ma się on znaleźć.

Jak montujemy profile LED?

Kiedy już wybierzemy interesujący nas profili, przyglądamy się jego budowie, najistotniejszym elementem jest listwa, w której montujemy taśmę LED z diodami. Jeżeli nie macie pewności jak go zamontować, spójrzcie w instrukcję, w której powinniście znaleźć potrzebne informacje niezbędne do jego montażu. Warto wiedzieć: montaż wpuszczanych profili LED wygląda nie co inaczej, tzn. montujemy go z zaślepką.

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
Oceń jako:
dodaj do ekspertów
Załączniki:
Inne artykuły tego użytkownika:
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Leszek
Zapraszam do zapoznania się z ofertą profili aluminiowych http://www.marfilalum.pl


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Oświetlenie LED Oświetlenie LED Grupa zajmująca się tematami związanymi z technologią LED.
WEMiF WEMiF Grupa studentów, absolwentów i pracowników Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki ...
Studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej Studenci i absolwenci ... Grupa zrzeszająca studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej
Elektrownie wiatrowe Elektrownie wiatrowe Grupa stworzona specjalnie dla tych których interesuje tematyka związana z pracą elektrowni i farm ...
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl