Puszki wyposażone w membrany gumowe - „wiatroszczelne” - OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY - PUSZKI INSTALACYJNE - SIMET - PUSZKI WIATROSZCZELNE - GUMOWE MEMBRANY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Puszki wyposażone w membrany gumowe - „wiatroszczelne”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Puszki wyposażone w membrany gumowe - „wiatroszczelne”

Stale niedocenianą nowością w asortymencie puszek standardowych są wersje z membranami przebiciowymi. Obiegowo zwane wiatro-szczelnymi. Termin ten przystał do nich ze względu na cechę powietrznego uszczelnienia przy wprowadzeniu samego przewodu do puszki oraz poprzez rurę osłonową lub peszla. Izolowane są tu głównie przepływ powietrza i jego niekontrolowany ruch w przestrzeni mieszkaniowej, biurowej lub obiektach przemysłowych.

Dlaczego tak drogo?

Puszki z tej grupy są droższe od swoich kuzynek bez membran o minimum 50 proc. Ale wyższe koszty tych puszek to dobra inwestycja. Oszczędności wynikające z ich zastosowania powstają na wszystkich etapach zastosowania puszki, czyli przy ich montażu i eksploatacji.

Wprowadzenie przewodu lub rury osłonowej przez nakłutą gumę tworzy izolację zapewniającą szczelność instalacji elektrycznej. Poważnie ogranicza to straty ciepła w pomieszczeniach, tam gdzie stosowana jest technologia pustych ścian i w przypadku gdzie pod tynkiem stosowane są rury elektroinstalacyjne. Pełną szczelność uzyskuje się dzięki uszczelnieniu membranami również wylotów rur i peszli instalacyjnych, przez które doprowadzane są przewody do puszek (seria membran E06, E07, E08, E09, E10).

Membrana przebiciowa do rur, peszli i przewodów.

Membrana przebiciowa do rur, peszli i przewodów

Drugą cechą, która przemawia za dobrze wydanymi pieniędzmi jest szybkość i wygoda montażu. Wystarczy nakłuć membranę, przeciągnąć przewód lub rurę i instalacja w puszce gotowa. Znacznie skraca to czas montażu i poprawia jego ergonomiczność, co w warunkach budowlanych jest cenną cechą przyspieszającą proces realizacji inwestycji.

 

Domy pasywne bez nich się nie obejdą

Potrzeba bezwzględnego stosowania takich puszek zazwyczaj istnieje w domach pasywnych, „inteligentnych budynkach” i innych obiektach tam, gdzie obieg wewnętrzny powietrza jest ściśle określony i kontrolowany. Straty ciepła poprzez nieszczelny system elektroinstalacyjny są ważnym czynnikiem w dobie poszukiwań efektywności energetycznej w budynkach.

Mebrana gumowa zamocowana w miejscach wprowadzenia do puszki rurek lub bezpośrednio samych przewodów daje szczelność puszce.

Mebrana gumowa zamocowana w miejscach wprowadzenia do puszki rurek lub bezpośrednio samych przewodów daje szczelność puszce.

W ofercie handlowej Simet znajdują się puszki do pustych ścian, podtynkowe i naścienne wyposażone w membrany gumowe. Uzupełnieniem jest seria membran uszczelniających wyjścia z rur instalacyjnych. Szczególną puszką w tym asortymencie jest tzw. „bucik” czyli puszka komorowa z przeznaczeniem do osadzania modułów elektronicznych. Guma tu pełni dodatkową funkcję: pozwala się ugiąć przy wprowadzaniu w otwór instalacyjny – puszki o szczególnym kształcie (E500).

Puszka E5000 z membraną (bucik) przeznaczona do osadzania modułów elektronicznych

Puszka E5000 z membraną (bucik) przeznaczona do osadzania modułów elektronicznych


Super nowością jest puszka dźwiękoszczelna SP3700, pochłaniająca fale dźwiękowe. Izoluje to dźwiękowo sąsiadujące ze sobą pomieszczenia.

Puszka dźwiękoszczelna SP3700

Puszka dźwiękoszczelna SP3700

follow us in feedly
Średnia ocena:
 
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Przedsiębiorstwo „SIMET” Spółka Akcyjna w Jeleniej Górze
ul. Al. Jana Pawła II 33, Jelenia Góra
tel.  +48 756471400
www.simet.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl