UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej

Firma: ELMARK Automatyka S.A.
Producent: Janitza
Średnia ocena:
 
  • Pomiar wielu parametrów jakości energii elektrycznej 
  • Monitorowanie prądu upływu (RCM)
  • Pomiar do 63 harmonicznej
  • Rozbudowane zarządzanie generowanie raportów o na temat jakości energii
  • Funkcja bramy komunikacyjnej Modbus TCP - Modbus RTU
  • Możliwość tworzenia skryptów sterujących w języku graficzno-tekstowym Jasic
  • Zaawansowana konfiguracja alarmowania

Firma Janitza to niemiecki producent najwyższej klasy rozwiązań dedykowanych do monitorowania oraz analizy parametrów energii elektrycznej. Wdrażanie aplikacji związanych z efektywnością energetyczną oraz monitoringiem parametrów dostarczanej jakości energii dla infrastruktury krytycznej staje się coraz bardziej powszechne z racji na możliwe do osiągnięcia oszczędności finansowe. Przykładowo optymalizacja zużycia energii pozwala na redukcje kosztów energii nawet o 30%.

Janitza UMG 509 to wielozadaniowy analizator jakości energii elektrycznej, wyposażony w wiele interfejsów komunikacyjnych, dzięki którym łatwo jest integrować go z innymi urządzeniami i oprogramowaniem.  Szeroka gama wspieranych protokołów komunikacji takich jak Modbus, Profibus, BACnet daje dużą elastyczność w projektowaniu aplikacji oraz łatwość integracji z już istniejącą infrastrukturą. Analizator pozwala na analizę wyższych harmonicznych do 63 rzędu przy jednoczesnym próbkowaniu danych pomiarowych z częstotliwością 20 kHz. Ponadto rejestracja stanów nieustalonych jest możliwa już od 50µs czasu ich trwania.

Bogata funkcjonalność UMG 509 oferuje także monitoring prądu różnicowego, dzięki temu użytkownik jest w stanie wykryć potencjalną usterkę w sieci jeszcze przed wyrządzeniem poważnej awarii, która może skutkowac nawet uszkodzeniem posiadanej infrastruktury.  Analizator jest przeznaczony do montażu panelowego.

Duży, czytelny kolorowy wyświetlacz gwarantuje łatwy odczyt podstawowych parametrów bez konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi. Jedną z ciekawszych funkcjonalności jest również możliwość oglądania  „online”przebiegów monitowanego napięcia  i prądu. W przypadku zaniku komunikacji, bądź wykorzystywania analizatora w lokalizacjach trudno dostępnych jest on wyposażony w pamięć, która w zależności od konfiguracji może przechowywać dane przez okres około 2 lat.

Do współpracy ze wszystkimi analizatorami Janitza stworzone zostało dedykowane oprogramowanie GridVis. Dzięki niemu użytkownik może dokonać zaawansowanej konfiguracji wszystkich analizatorów użytych w aplikacji, jak również odczytać wartości wszystkich zarejestrowanych parametrów zarówno dotyczących zużycia energii jak i jej parametrów. Zaimplementowane zaawansowane mechanizmy powiadamiania o zdarzeniach oraz raportowania czynią cały proces zarządzania zużyciem energii, analizą zdarzeń związanych z jakością energii oraz współpracy z jej dostawcą niezwykle prosty i przyjaznym.

Analizator UMG 509 to jedne z najbardziej zaawansowanych produktów w ofercie Janitza, łączy w sobie zaawansowane możliwości fukcjonalne przy jednocześnie niskiej cenie jak za tej klasy rozwiązanie.

Więcej na: https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/janitza/umg-509

Dane kontaktowe:
Firma: ELMARK Automatyka S.A.
Adres: ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa-Wesoła
Telefon: 22 773 79 37
E-mail: elmark@elmark.com.pl
www: www.elmark.com.pl
Inne produkty tej firmy
OnCell G3150A-LTE
OnCell G3150A-LTE
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 20CM – analizator jakości energii elektrycznej, 20 wejść do pomiaru prądu/mocy/energii i RCM
UMG 20CM – analizator jakości energii elektrycznej, 20 wejść do pomiaru prądu/mocy/energii i RCM
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl