JET-WAVE-3220 – Ethernet bezprzewodowy dla produkcji
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
poleć znajomemu

JET-WAVE-3220 – Ethernet bezprzewodowy dla produkcji

Firma: ASTOR Sp. z o. o.
Producent: Astraada
Średnia ocena:
 

Jak budować połączenia redundantne, które zapewniają wysoką jakość i niezawodność połączenia bezprzewodowego, pozwalając na równoczesną obsługę dwóch niezależnych pasm? Oferta urządzeń Astraada została rozbudowana o przemysłowy router bezprzewodowy, przeznaczony do pracy w paśmie 2,4 oraz 5 GHz (IEEE 802.11 a/b/g/n). Urządzenie dedykowane jest do pracy na hali produkcyjnej lub magazynowej, gdzie stosowane jest do gromadzenia danych z maszyn oraz wymiany informacji zobiektami mobilnymi, np. suwnicami czy wózkami.

JET-WAVE-3220 służy do budowania połączeń bezprzewodowych w standardzie Ethernet. Może pracować w trybie serwera (AP) lub klienta (CPE), tworząc struktury jeden do jednego (P2P) lub jeden do wielu (P2M). Dodatkowy tryb router pozwala odseparować sieć LAN i WLAN oraz obsługiwać urządzenia z różnych podsieci IP.

Redundancja kanału transmisyjnego

JET-WAVE-3220 - redundancja_wifi

JET-WAVE-3220 wyposażony jest w dwie karty bezprzewodowe pracujące w paśmie 2.4 oraz 5 GHz. Można je wykorzystać do zbudowania jednego połączenia bezprzewodowego z podwojoną trasą komunikacyjną. Użytkownik może wybrać, który z interfejsów będzie pełnił rolę podstawową, a który zastępczą.

 

Ponadto, dzięki nowej technologii MIMO 802.11n możliwe jest równoczesne formowanie fali nośnej w kierunku poziomym i pionowym, dzięki czemu transfer danych może dochodzić nawet do 300 Mbps. Wykorzystanie fali nośnej w dwóch polaryzacjach zwiększa niezawodność połączenia.

Obsługa stacji mobilnych

Router posiada mechanizm pozwalający na dynamiczną zmianę punktów dostępowych (AP). Odbywa się to, dzięki ciągłemu pomiarowi siły sygnału z urządzeń znajdujących się w jego zasięgu komunikacji. Po wykryciu sygnałów i pomiarze ich natężenia, urządzenie automatycznie przełącza się na trasę o najlepszych parametrach. Taki mechanizm gwarantuje wysoką dostępność kanału transmisyjnego w aplikacjach mobilnych, np. ruchome wózki lub suwnice na hali produkcyjnej.

JET-WAVE-3220 - obsługa punktów mobilnych

Przekazywanie informacji o awarii połączenia kablowego

  JET-WAVE-3220 - informowanie o awarii połączenia

  Zabezpieczenie danych użytkownika

  Router wyposażony został w mechanizm szyfrowania danych użytkownika WPA2, który jest obecnie jednym z najlepiej zabezpieczonych algorytmów. W aplikacjach, w których wykorzystywane jest połączenie tunelowe (P2P), można znacząco podnieść bezpieczeństwo poprzez zastosowanie protokołu IPSec, a w systemach wykorzystujących połączenie z zewnętrzną siecią WAN – korzystając z wbudowanego mechanizmu firewall.

  Przemysłowe wykonanie i 54 miesiące gwarancji

  Przemysłowa konstrukcja zgodna z normą EN50121-4, obudowa IP31, możliwość pracy w szerokim zakresie temperaturowym od -40°C do +70°C oraz 54 miesiące gwarancji zapewniają bezawaryjną pracę modemu w trudnych warunkach środowiskowych. JET-WAVE-3220 może zostać wyposażony w złącza M12, które przeznaczone są do zastosowań mobilnych, w których występują duże wibracje, np.: autobusy, pociągi oraz inne środki transportu. Urządzenie może być zasilane poprzez standard PoE+, który ogranicza ilość okablowania lub poprzez redundantne złącze 24 VDC (12...48). Ÿ

  Inne produkty tej firmy
  RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
  RSTi-EP CPE100 – następca serii VersaMax
  Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
  Proficy Machine Edition – aktualizacja oprogramowania od GE
  Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
  Centralizacja danych w przemysłowej sieci Ethernet. 5 kroków doboru switcha.
  Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
  Z ostatniej chwili! Nowość na rynku SCADA/HMI od Wonderware
  REKLAMA
  REKLAMA
  Region
  REKLAMA
  Filtrowanie produktów
  Firma:
  filtruj
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl