Rozwiązania AMS – czyli zdalny dostęp do liczników energii elektrycznej
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna KATALOG PRODUKTÓW Telekomunikacja Sieci telekomunikacyjne Transmisja bezprzewodowa Rozwiązania AMS – czyli zdalny dostęp do liczników energii elektrycznej
poleć znajomemu

Rozwiązania AMS – czyli zdalny dostęp do liczników energii elektrycznej

Firma: ELMARK Automatyka S.A.
Producent: Moxa
Średnia ocena:
 

Rozwiązania M2M znane są już od dawna jednak dopiero od niedawna dostępne są nowe technologie komunikacyjne umożliwiające szybki dostęp do zdalnych lokalizacji.

Firma Moxa posiada w swojej ofercie szereg urządzeń ułatwiających dostęp do liczników energii elektrycznej, a także liczników innych mediów wyposażonych w port szeregowy lub Ethernetowy. Poniżej rozwiązania Moxa oraz przykładowe zastosowanie:

Serwery portów szeregowych NPort (np. Nport 5150)- Umożliwiają one dostęp do liczników energii przez sieć LAN. Dwa podstawowe tryby jakie wykorzystuje się przy tym zastosowaniu to Real Com mode (emulacja portu COM), oraz TCP Serwer. Za ich pomocą można wydłużyć standard szeregowy za pomocą dwóch jednostek, przez sieć LAN lub WAN.

Serwery portów szeregowych do zabudowy (np. MiiNePort E1) – umożliwiają one niemal taką samą funkcjonalność jak NPorty, ale dodatkowo są bardzo małych wymiarów co sprawia że można je montować w małych obudowach, czyli budować urządzenia o funkcjonalności NPortów w jednej obudowie.

Komputery wbudowane (np. UC-8112) – Oferują one większe możliwości dostosowania funkcjonalności w zależności od zastosowania. Można np. prowadzić log pomiaru energii, tworzyć wykresy historyczne dostępne przez Web serwer a także alarmować w przypadku zbyt dużego zużycia. Platformy te najczęściej są dostępne z systemami Linux i Windows CE.

Modemy GPRS/HSPA/LTE (np. OnCell G3151-HSPA) – Przykładowe zastosowanie tych modemów to oczywiście zdalny odczyt liczników, za pośrednictwem sieci komórkowej. Modemy pracują na niemal takiej samej zasadzie jak Nporty, ale dodatkowo umożliwiają dostęp do urządzeń Ethernetowych za pomocą mechanizmu przekierowywania portów – DNAT lub przez szyfrowane połączenie VPN.

Konwertery RS-232/422/485 na światłowód (np. TCF-142-M-SC) – Sieci liczników oparte o pierścienie światłowodowe nie są tak często stosowane, ale są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku obiektów gdzie odległość pomiędzy licznikami jest duża, uniemożliwiająca stosowanie innych rozwiązań. Dodatkowo izolacja elektryczna jaką uzyskują poszczególne punkty, jest korzystania i zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzeń przez przepięcia, różnice napięć na masach i innych zjawisk.

Cechy produktów Moxa:

  • Przemysłowe wykonanie
  • Łatwość konfiguracji
  • Niezawodność potwierdzona wysokimi współczynnikami MTBF

Więcej informacji:

https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/moxa

 

Dane kontaktowe:
Firma: ELMARK Automatyka S.A.
Adres: ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa-Wesoła
Telefon: 22 773 79 37
E-mail: elmark@elmark.com.pl
www: www.elmark.com.pl
Inne produkty tej firmy
OnCell G3150A-LTE
OnCell G3150A-LTE
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
GridVis® - Oprogramowanie do wizualizacji i zarządzania energią
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 96RM - Uniwersalny analizator energii elektrycznej
UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej
UMG 509 - wielozadaniowy analizator energii elektrycznej
REKLAMA
REKLAMA
Region
REKLAMA
Filtrowanie produktów
Firma:
filtruj
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl